Pokrenuta peticija za ukidanje novih pravila studiranja

04/09/2013 21:54

Pokrenuta peticija za ukidanje novih pravila studiranja

Studenti sa Novosadskog univerziteta su pokrenuli peticiju protiv odluke Ministarstva prosvete koja previđa da granica za budžet bude 50 umesto 48 bodova. Osim bodova za budžet, studenti se bune protiv odluke o smanjenju ispitnih rokova.

“Spremni smo na pregovore i imamo dosta kreativnih rešenja. Ako Ministarstvo ne prihvati naše zahteve imaće proteste na ulicama”, kaže predsednik Studentskog parlamenta, Aleksandar Kobilarov.

“Januarska anketa je pokazala da 4/5 studenata uči manje od propisanog minimuma, a mnogi su odgovorili i da im je studiranje lakše od srednje škole”, kaže prorektorka Univerziteta u Novom Sadu, Zita Bošnjak, ona takođe dodaje da je odluka doneta prošle godine u debati sa predstavnicima SKONUS-a.

Izvor: 24 sata

04/09/2013 21:54