Po tri studenta konkurišu za jedno mesto u domu

23/09/2013 21:24

Po tri studenta konkurišu za jedno mesto u domu

U Beogradu i Novom Sadu za smeštaj u studentskim domovima za jedno mesto prosečno konkurišu tri kandidata, dok će u Nišu biti primljen svaki drugi kandidat.

Za brucoše je u Beogradu predviđeno 998 mesta, a prijavilo se 2.351 kandidata, što znači da će samo najjači odlikaši biti u mogućnosti da se izbore za sobu.

– Na 998 mesta prijavio se 2.351 brucoš. Od toga je 1.390 devojaka i 961 momak. Konkurencija je zaista jaka, jer poslednja devojka iznad crte na preliminarnoj rang listi ima prosek 4,88, a poslednji momak 4.77. Kao i svake godine, samo vukovci mogu da računaju na siguran smeštaj – kaže Milovan Petrović, direktor Studentskog centra “Beograd”.

Novosadski brucoši su u istoj situaciji, za smeštaj u domovima je konkurisalo 976 studenata, a mesta ima tek za svakog trećeg.

– Prema našim iskustvima smeštaj će dobiti oko 30 odsto studenata prve godine, ali tačan procenat još nismo odredili – kaže Goran Milovac, protparol studentskog centra “Novi Sad”.

Domovi prve kategorije su najpoželjniji među studentima, zbog zadovoljavajućeg kvaliteta smeštaja i znatno povoljnije cene u odnosu na iznajmljivanje stana.

Izvor: Blic

23/09/2013 21:24