Plaćena praksa u “Washington Post”-u

06/10/2016 16:11

Plaćena praksa u “Washington Post”-u

Studenti i studentkinje novinarstva iz celog sveta mogu se prijaviti za plaćenu praksu koju organizuje “Washington Post”.

Plaćeno stažiranje održava se u toku leta 2017. godine, a prethodne godine je novčana naknada iznosila 750 dolara na nedeljnom nivou.

Američki dnevni list “Washington post” daje priliku mladim novinarima i novinarkama da se u roku od 12 nedelja isprobaju u oblasti lokalnog izveštavanja, sportskog, modnog i poslovnog novinarstva, ali i u vizuelnom novinarstvu, multimediji, produkciji i web dizajnu.

Za plaćenu praksu mogu se prijaviti studneti treće i četvrte godine žurnalistike, kao i studenti postdiplomskih studija.

Svi zainteresovani kandidati moraju imati bar jedno radno iskustvo ili program stažiranja.

Krajnji rok za prijavu za plaćenu praksu u američkom dnevnom listu “Washington Post” ističe 21. oktobra 2016. godine.

Više informacija nalazi se ovde.

Izvor: NUNS

06/10/2016 16:11