Odobreno produženje studija za stare studente

21/10/2016 12:14

Odobreno produženje studija za stare studente

Prve generacije studenata koje su studije započele po Bolonjskom sistemu školovanja dobiće više vremena za završetak studija, tačnije – jednu godinu.

Skupština Srbije je na poslednjoj sednici razmatrala izmene i dopune Zakona o visokom obrazovanju koje bi, između ostalog, produžile rok za završetak studija.

Produženje roka za završetak studija odnosi se na studente koji su prvu godinu upisali 2006, 2007. ili 2008. godine, a Zakon će stupiti na snagu u roku kraćem od osam dana od dana objavljivanja.

Međutim, nisu samo prve tri generacije Bolonjaca dobile produženje roka za završavanje studija. Izmene Zakona o visokom obrazovanju donese su dobre vesti i za “večite studente”, kao i one koji su na magistarskim i doktorskim studijama.

Pročitajte i: Izmene i dopune Zakona o visokom obrazovanju na dnevnom redu

Stari studenti doktorskih i magistarskih studija imaće još dve godine za završetak studija, zahvaljujući jednoglasnom izglašavanju Amandmana od strane Skupštinskog Odbora za obrazovanje.

21/10/2016 12:14