Najviše priznanje Fonda “Dr Zoran Đinđić” dobio Dejan Orčić sa PMF-a

23/12/2014 13:46

Najviše priznanje Fonda “Dr Zoran Đinđić” dobio Dejan Orčić sa PMF-a

Priznanjem “Dr Zoran Đinđić” nagrađena su, za svoje fakultetske uspehe, tri mlada naučnika sa Univerziteta u Novom Sadu.

Nagradu za najboljeg mladog naučnika u Vojvodini osvojio je Dejan Orčić sa Prirodno matematičkog fakulteta. Kao najbolji student Univerziteta u Novom Sadu imenovana je Aleksandra Vejinović, studentkinja Medicinskog fakulteta, a najbolji magistarski rad iz filozofskih i socioloških nauka je rad Sonje Antonić.

nagrada-zoran-đinđić

Najbolji mladi naučnici u Vojvodini

Dejanu Orčiću je svečanu povelju i novčanu nagradu od milion dinara uručila predsednica Fondacije “Dr Zoran Đinđić” Ružica Đinđić, dok su Aleksandra Vejinović i Sonja Antonić primile nagrade od predsednika Pokrajinske vlade Bojana Pajtića koji se sastoji i od novčanog iznosa od 200.000 dinara, odnosno 300.000 dinara.

nagrađeni-studenti

Ružica Đinđić je ispred Fonda izrazila uverenje da će ovo priznanje podstaći mlade naučnike da i dalje budu uspešniji i da napreduju u svojim radovima.

Izvor: 021

23/12/2014 13:46