Letnja stručna praksa za studente u inostranstvu

07/12/2015 09:51

Letnja stručna praksa za studente u inostranstvu

Studenti tehničkih fakulteta i fakulteta prirodnih nauka mogu se prijaviti na konkurs koji je raspisala organizacija za razmenu studenata IAESTE.

Konkurs se odnosi na stručni praksu u inostranstvu tokom letnjih meseci 2016. godine, a prijave se mogu slati do 18. decembra.

Stručna praksa koju će odabrani studenti pohađati traje šest nedelja, a za nju se mogu prijaviti svi studenti Univerziteta u Republici Srbiji.

Kako bi konkurisali, kandidati moraju ispunjavati sledeće uslove:

• da nisu gubili ni jednu godinu tokom studija
  • da imaju prosečnu ocenu tokom studiranja najmanje 7,5
  • da vladaju engleskim, nemačkim ili španskim jezikom
  • da imaju manje od 28 godina

Svi koje se prijave za ovu stručnu praksu polagaće ispit iz engleskog jezika.

Putne troškove studenti snose sami ili uz pomoć svojih sponzora ili stipendija koje primaju.

Svake godine se za ovaj program stručnih praksi u inostranstvu prijavi između 300 i 400 studenata prirodnih i tehničkih nauka sa svih Univerziteta u Srbiji.

Više informacija o programu stručne prakse u inostranstvu koje organizuje IAESTE nalazi se ovde.

Organizacija za razmenu studenata IAESTE je nezavisna i neprofitna, a osnovana je 1948. godine. Svake godine raspisuje konkurs za plaćene prakse, usavršavanje i školovanje studenata tehničkih i prirodnih nauka.

07/12/2015 09:51