Konkurs za dodelu stipendija izuzetno nadarenim studentima

27/10/2016 11:02

Konkurs za dodelu stipendija izuzetno nadarenim studentima

Raspisan je Konkurs za dodelu stipendija izuzetno nadarenim učenicima i studentima za školsku 2016/2017. godinu.

Konkurs je raspisalo Minitarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.

Na konkursu mogu učestvovati studenti :

• koji studiraju na nekoj od visokoškolskih ustanova čiji je osnivač Republika Srbija, autonomna pokrajina ili jedinica lokalne samouprave, počev od treće godine studija, odnosno sa ostvarnih 120 ESP bodova (osnovne akademske studije, master akademske studije i doktorske akademske studije),
  • koji su upisani prvi put u tekućoj školskoj godini na studije prvog, drugog ili trećeg stepena,
    čije se školovanje finansira iz budžeta Republike Srbije, koji imaju državljanstvo Republike Srbije,
  • koji tokom studiranja ostvaruju prosečnu ocenu najmanje 9,00,
  • koji su položili sve ispite iz prethodnih godina i
  • koji su u kontinuitetu upisivali godine studiranja na teret budžeta Republike Srbije.

Krajnji rok za podnošenje dokumentacija je 1. novembar 2016. godine. Nepotpune i neblagovremene prijave se neće razmatrati. Dopune dokumentacije po isteku roka za konkurisanje biće tretirane kao neblagovremene i neće biti razmatrane.

Obrazac prijave za konkurs nalazi se ovde.

Kandidat za dobijanje stipendije za izuzetno nadarene studente, podnosi prijavu sa potrebnom konkursnom dokumentacijom Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, preporučenom poštom ili neposredno preko pisarnice Republičkih organa, ul. Nemanjina 22-26, Beograd, sa naznakom: “Konkurs za dodelu učeničkih i studentskih stipendija izuzetno nadarenim učenicima i studentima u Republici Srbiji za školsku 2016/2017 godinu“.

27/10/2016 11:02