Konkurs za 150 najboljih studenata u Beogradu

14/01/2015 15:40

Konkurs za 150 najboljih studenata u Beogradu

Konkurs za stipendiranje 150 najboljih studenata Univerziteta u Beogradu raspisan je 15. januara.

– Drago mi je što, nakon što smo povećali iznos jednokratne pomoći za nezaposlene porodilje, možemo na ovaj način da pomognemo i studentima. Kao što smo i obećali, svaki put kad se otvori prostor u budžetu, mi ćemo ta novčana sredstva da usmerimo na one kojima je to najpotrebnije – rekao je gradonačelnik Beograda Siniša Mali.

Svaki od 150 studenata koji dobiju stipendiju, primiće četiri mesečne naknade od po 22.000 dinara.

– Želimo da se odgovorno ponašamo sa novcem naših sugrađana i zato vrlo pažljivo raspolažemo sredstvima u budžetu. U tom smislu mislim da je ovo važna odluka jer na ovaj način stimulišemo studente da ostanu u zemlji i da shvate da se svaki rad isplati – kaže Mali.

Konkurs će biti objavljen na sajtu grada Beograda www.beograd.rs.

14/01/2015 15:40

najnoviji
najnoviji najviše glasova
Vaja
9 godine ranije

Kakvi prevaranti… Iznos stipendije je 22 000 puta 4 meseca, dakle 84 000, a republicka je 88 000, s tim sto da bi dobio ovu stipendiju moras da se odreknes republicke. Sto ce reci – nista vise nisu izdvojili iz budzeta nego inace.