Konkurs Nacionalnog programa za stipendiranje Vlade Slovačke Republike

09/03/2018, 11:59

Konkurs Nacionalnog programa za stipendiranje Vlade Slovačke Republike

Univerzitet u Nišu obaveštava sve zainteresovane da je republičko Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja objavilo informaciju o otvaranju konkursa za stipendiranje i podršku istraživačkog rada u okviru Nacionalnog programa stipendiranja Vlade Slovačke Republike, koji finansira Ministarstvo prosvete, nauke, istraživanja i sporta Slovačke Republike.

Nacionalni program stipendiranja podržava mobilnost i aktivnosti studenata iz inostranstva, profesora, istraživača, umetnika i studenata na doktorskim studijama u okviru njihovog boravka, studiranja i istraživanja na univerzitetima i naučnoistraživačkim institucijama u Slovačkoj. Aktuelni konkurs se odnosi na akademsku 2018/2019. godinu.

Rok za prijavu je 30. april 2018. godine.

Više informacija o konkursu i registracione formulare moguće je dobiti na vebsajtu: www.scholarship.sk