Konkurs Fonda za stipendiranje i podsticanje napredovanja darovitih studenata i mladih naučnih radnika i umetnika UNS-a

29/10/2019 09:37

Odbor Fonda a stipendiranje i podsticanje napredovanja darovitih studenata i mladih naučnih radnika i umetnika Univerziteta u Novom Sadu raspisuje i objavljuje Konkurs za dodelu 74 stipendije za školsku 2019/2020.

Kandidati se mogu prijaviti samo za jednu od tri ponuđene grupe/podgrupe – I, IIa ili IIb.

Iznos mesečne stipenije u školskoj 2019/2020. godini je 17.000,00 dinara. Period isplate stipendije je 12 meseci.

KONKURSNA DOKUMENTACIJA (za obe grupe):

• popunjen prijavni list (preuzeti sa sajta www.uns.ac.rs ili oglasne table Univerziteta u Novom Sadu, Dr Zorana Đinđića 1, prvi sprat);
  • uverenje fakulteta o položenim ispitima sa ocenama i ESPB;
  • uverenje treba da sadrži i podatak o datumu polaganja poslednjeg ispita.

Dodatna dokumentacija za studente master akademskih studija:

• uverenje o upisu na master akademske studije;
  • uverenje o prethodno završenom stepenu studija (za studente jednogodišnjih master akademskih studija);
  • uverenje o prethodno završenom stepenu studija i uverenje o položenim ispitima na 1. godini studija (za studente 2. godine master akademskih studija).

U okviru konkursa postoje tri grupe, a više o samom konkursu naći ćete OVDE.

29/10/2019 09:37