Konkurs ambasade SAD: Master akademske studije na Fulbrajtovom programu

23/02/2018 13:23

Konkurs ambasade SAD: Master akademske studije na Fulbrajtovom programu

Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji otvorila je Konkurs za program the Fulbright Graduate Study Program za akademsku 2019/2020. godinu.

Fulbrajtov program za master studije pruža mogućnost mladim stručnjacima iz Srbije da studiraju godinu i više dana na univerzitetima u Sjedinjenim Američkim Državama u sledećim oblastima: Poljoprivreda; Ekonomija; Matematika; Američka istorija; Obrazovanje; Psihologija; Filozofija; Inženjering; Fizika / Astronomija; Zaštita životne sredine; Geografija; Arheologija; Geologija; Biologija; Hemija; Političke nauke; Antropologija; Sociologija; Socijalni rad; Novinarstvo; TEFL / primenjena lingvistika; Bibliotekarstvo; Lingvistika; Američka književnost; Komunikacije; Informatika.

Konkurs je otvoren do 27. aprila 2018. godine

Zainteresovani državljani Republike Srbije koji žele da konkurišu za program Fulbrajtovih stipendija treba da dostave:

Popunjenu online prijavu;
tri pisma preporuke na engleskom jeziku;
diplomu završenih osnovnih studija i transkript ocena;
TOEFL sertifikat (neophodan za sve kandidate) i GRE sertifikat (za neke oblasti studija) koji su stečeni u protekle dve godine;
kopiju pasoša.
Skenirana dokumenta treba uneti u online prijavu kanidata putem LINKA.

Neophodno je da dokumenta i prijave kandidata budu na engleskom jeziku (overen prevod od strane sudskog tumača).

Stipendija pokriva troškove školarine i taksi na univerzitetu u SAD, mesečnu stipendiju za troškove života, zdravstveno osiguranje i međunarodnu avionsku kartu.

Više informacija o programu možete pronaći OVDE.

Za više informacija možete kontaktirati: [email protected]

23/02/2018 13:23