Izabran novi rektor Univerziteta u Novom Sadu

02/04/2015 16:20

Izabran novi rektor Univerziteta u Novom Sadu

Novi rektor Univerziteta u Novom Sadu je profesor Pravnog fakulteta Dušan Nikolić. On je u odnosnu na svog protivkandidata, profesora Branislava Borovca, sa Fakulteta tehničkih nauka, imao pet glasova više.

Senat Univerziteta u Novom Sadu imenovao je članove njegovog tima. Tako je prorektor za nastavu profesorica Biljana Abramović sa Prirodno-matematičkog fakulteta, prorektor za nauku je profesorica Snežana Smederevac sa Filozofskog fakulteta, dok je prorektor za finansije profesor Saša Orlović sa Poljoprivrednog fakulteta.

Bivši rektor Univerziteta u Novom Sadu bio je Miroslav Vesković, koji je podneo ostavku na ovu poziciju u decembru 2014. godine, nakon čega je bivši prorektor za finansije Radovan Pejanović preuzeo dužnost v.d. rektora ove ustanove.

Izvor: 021

02/04/2015 16:20