Istraživačke stipendije Nemačke službe za akademsku razmenu za studente doktorskih i postdoktorskih studija

23/03/2018, 13:25

Stipendije su namenjene studentima doktorskih akademskih studija i mladim naučnicima i istraživačima koji su završili master akademske studije.

Nemačka služba za akademsku razmenu DAAD raspisuje konkurs za stipendije koje pružaju doktorandima i mladim naučnicima iz Srbije mogućnost da se usavršavaju i istražuju u Nemačkoj. Stipendiraju se istraživački projekti ili usavršavanje na državnom (ili privatnom, a državno priznatom) univerzitetu ili vanuniverzitetskoj istraživačkoj instituciji u Nemačkoj koji će se odvijati u dogovoru sa naučnim mentorom u Nemačkoj.

Mladi naučnici u Nemačkoj

Na konkurs se mogu prijaviti studenti doktorskih akademskih studija i mladi istraživači i naučnici koji su završili master akademske studije ili u izuzetnim slučajevima osnovne akademske studije najkasnije do početka njihovog istraživanja, i oni koji su već završili doktorat (postdoktorandi).

Rok za podnošenje dokumentacije je 01. maj. a više ćete naći OVDE.