“Huavei” pomaže unapređenju visokog školstva u Srbiji

18/12/2014 12:00

“Huavei” pomaže unapređenju visokog školstva u Srbiji

Vei Venjuan najavio je saradnju između kompanije Huavei, čiji je direktor, i Univerziteta u Beogradu. Cilj ove saradnje je pomoć studentima da zahvaljujući inovativnim tehnologijama, koje Huavei donira, unaprede svoje znanje.

Donacija ove kompanije je laboratorija informaciono – komunikacionih tehnologija bazirana na najmodernijim 4G tehnologijama koja se sada nalazi na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Na ovaj način kompanija Huavei podržava visoko obazovanje u našoj državi.

Nakon što je potpisano 13 sporazuma i memoranduma između delegacija Kine i Srbije, kompanija Huavei istakla je želju za saradnjom sa profesorima i studentima Univerziteta u Beogradu. Tim povodom je zamenik generalnog direktora ove kompanije Lu Jong uručio srebrnu plaketu ministru prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Srđanu Verbiću.

Huavei u Srbiji posluje od 2005. godine kroz saradnju sa Telekomom Srbije, Telenorom, Ministarstvom odbrane, MUP-om i drugim institucijama kod nas.

18/12/2014 12:00