Fond stipendira 1.200 najboljih studenata

03/02/2015 13:25

Fond stipendira 1.200 najboljih studenata

Fond za mlade talente stipendiraće 1.200 studenata završnih godina osnovnih i master studija na državnim fakultetima u Srbiji, saopšteno je iz Ministarstva omladine i sporta.

Jedna rata stipendije, koju će najbolji studenti dobijati 10 nastavnih meseci u godini, iznostiće 30.000 dinara.

“Oko 1.200 studenata je od Vlade Srbije, kroz Fond za mlade talente, dobilo sredstva za nastavak školovanja na državnim fakultetima, što je pokazatelj da Vlada brine o mladim ljudima i njihovom usavršavanju”, navodi ministar Udovičić.

Stipendije Fonda za mlade talente dodeljuju se kao pomoć i podsticaj najboljim studentima u državi.

“Mladima dajemo podršku u obrazovanju, kao prvom koraku ka sistemu u kojem će imati i više šansi za zaposlenje, jer će Srbija biti onoliko uspešna zemlja koliko budemo imali uspeha u obezbeđivanju posla našoj omladini”, rekao je Udovičić.

Na konkursu ove godine poslednji student na listi ima prosečnu ocenu 9.43, dok je prosečna ocena svih studenata koji će dobijati stipendiju 9.65, a njih 111 ima najvišu prosečnu ocenu – 10.00.

Fond za mlade talente, koji je 2008. godine osnovala Vlada Srbije, do sada je stipendirao oko 7.400 najuspešnijih studenata zavrpnih godina studija.

Izvor: Tanjug

03/02/2015 13:25