Dobra ocena iz informatike tokom studiranja obezbeđuje vam ECDL

28/10/2014 17:19

Dobra ocena iz informatike tokom studiranja obezbeđuje vam ECDL

ECDL je skraćenica za evropski informatički sertifikat koji je priznat širom sveta, a možete ga dobiti bez polaganja ukoliko ste tokom studiranja imali devetku ili desetku iz informatike tokom studiranja, ili 4 ili 5 u srednjoj školi.

Možete ga nabaviti u najbližem ECDL centru (posetite sajt www.ecld.rs)

Da biste dobili sertifikat na osnovu ocena koje ste dobili tokom školovanja, treba da pošaljete imejl na [email protected] i priložite:

• skeniranu kopiju svedočanstva/ocene upisane u indeks
  • nastavni plan koji ste imali tokom studiranja/školovanja na osnovu kojeg želite svoj sertifikat

Postoji nekoliko vrsta sertifikata, i to:

• ECDL Start, koji obuhvata opšte poznavanje rada na računaru, programa za obradu teksta, tabelarne kalkulacije i internet
  • ECDL Core, koji obuhvata sve što i ECDL Start i prezentacije i baze podataka
  • ECDL Profile, koji obuhvata ECDL Start i vaš izbor ECDL Standard modula (ovo uključuje IT sigurnost, onlajn kolaboraciju, obradu slika, web dizajn, projektno planiranje i 2D CAD)

Čak 80% oglasa za posao kao uslov za zaposlenje navodi i rad na računaru po ECDL standardima. Zato treba da jasno prikažete svoje veštine rada na računaru, a to ćete najbolje svetski priznatim sertifikatom.

28/10/2014 17:19