Dekan Filozofskog: Nepoznate osobe su blokirale fakultet

26/11/2014 13:10

Dekan Filozofskog: Nepoznate osobe su blokirale fakultet

Dekan Filozofskog fakulteta u Beogradu Miloš Arsenijević izjavio je da Uprava fakulteta nema nikakav kontakt sa osobama koje ga trenutno blokiraju. On se nada da će oni zgradu napustiti do petka, a planira se produženje semestra i profesori su najavili da će držati duple časove.

Već više od šest nedelja Filozofski fakultet nalazi se pod blokadom, a Savet fakulteta je danas apelovao da se zarad opšteg dobra i studenata i fakulteta blokada okonča najkasnije do četvrtka, te da će se tako steći uslovi za nekakav dogovor u zakonskom okviru.

Dekan je za RTS izjavio da u zgradi nema nikakvih aktivnosti jer nepoznata lica u njoj onesposobljavaju rad, a uprava sa njima nema nikakav kontakt i ne može da komunicira jer se ne zna ko su oni, jer su prosto upali u zgradu kad je bila zatvorena.

Što se tiče ranijih protesta i blokade, Arsenijević je rekao da su sa njima bili u kontaktu.

Dekan je istakao da je kraj blokade u petak objavljen jer je to bila opšta volja većine odeljenja. Blokadu koja sada traje oni više ne tretiraju kao studentsku blokadu, već blokadu od strane nepoznatih ljudi.

On je dodao da su ispunjeni svi zahtevi koji su zakonski mogli biti ispunjeni, te da ne postoje više nikakvi zahtevi.

Profesori će, prema njegovim rečima, nadoknaditi izgubljena predavanja, a više profesora je reklo da će držati duple časove.

Teško je nadoknaditi izgubljeno gradivo za kratko vreme, pa će se trajanja semestra produžiti i učiniće se sve da se to uradi kako treba, zaključio je dekan.

Izvor: RTS

26/11/2014 13:10