Bliži se kraj studija prvih vojnih lekara u Srbiji

24/02/2015, 11:43

Bliži se kraj studija prvih vojnih lekara u Srbiji

Ove godine će naša država dobiti prve vojne lekare, koji završavaju šetogodišnje studije.

Prema rečima rektora Univerziteta odbrane generala majora Mladena Vuruna, promocija prvih vojnih lekara u Srbiji očekuje se na jesen, kada se očekuje i promocija generacija kadeta Vojne akademije.

Na školovanje na Medicinskom fakultetu VMA ove godine biće primljeno 25 vojnih lekara, a na Vojnu akademiju i u Vojnu gimnaziju biće upisano po 90 kandidata.

Na Univerzitetu odbrane školuje se oko 1.500 studenata, a postoje smerovi iz tehničko-tehnološke oblasti za koje su zainteresovani i student civilnih fakulteta. Ove smerove na Univerzitetu odbrane akadmci civilnih fakulteta mogu upisati kao master i doktorske studije.

Konkurs za osnovne studije na ovom Univerzitetu biće raspisanu u junu, dok će za master i doktorske studije konkurs biti u septembru.

Izvor: RTS