Numerisanje strana u Wordu tako da treća bude prva

30/10/2017, 16:37

Numerisanje strana u Wordu tako da treća bude prva

Pri pisanju seminarskih radova, uglavnom je pravilo da na prvih nekoliko strana stoje osnovni podaci i sadržaj, a da numeracija počne od 3. strane, kao da je prva. Saznajte kako to da uradite.

Idite do stranice od koje želite da počne numeracija i gore, u tabu, nađite opciju “Page layout”. Zatim, izaberite opciju “Breaks”, pa “Continuous”.

Na stranici odakle počinje numeracija duplo kliknite na “Footer/Header” odsek, a nakon toga, u novom meniju pod opcijom “Design” izaberite “Link to previous”.

Nakon toga, isto u opciji “Design” izaberite podopciju “Page number” i iz menija izaberite gde želite da stavite brojeve (gore ili dole).

Kako bi treća stranica počinjala od broja 1, a ne od broja 2, u opciji “Design” izaberite podopciju “Format page number”.

Ukoliko vam je ovaj proces komplikovan, u videu ispod pogledajte kako da pravilno numerišete stranice u Word dokumentu.

Izvor: jakasifra.blogspot.com