Kako poboljšati učinak na ispitima

22/09/2014, 16:08

Kako poboljšati učinak na ispitima

Povezane objave

Zapravo, odgovor je prilično prost – voda. Manjak vode u organizmu može da prouzrokuje pad pritiska, gubitak svesti, dehidraciju, kao i pad koncentracije.

Najnovije istraživanje je pokazalo da studenti imaju bolji učinak na ispitu ukoliko piju običnu vodu za vreme polaganja. U istraživanju nije ispitivan razlog za ovo, ali se pretpostavlja da je voda uticala na studente i fiziološki i psihološki.

Voda ima fiziološki uticaj hidratacije na sposobnost razmišljanja, a psihološki utiče na smirenje i umanjenje anksioznosti, što takođe utiče na rad mozga.

S obzirom na to da voda čini oko 60% naše telesne mase, ovi rezultati nisu začuđujući. Zato je bitno da uvek ostanemo hidrirani, pošto vodu i stalno izbacujemo iz tela.

Povezane objave

22/09/2014, 16:08