Budući brucoši: Evo šta sve treba da znate o studentskom životu

30/03/2023 11:56

Budući brucoši: Evo šta sve treba da znate o studentskom životu

Ukoliko upisujete fakultet ove godine i pored briga oko maturskih ispita i prijemnog ispita, razmišljate i o samom studentkom životu, u nastavku saznajte na šta treba da budete spremni.

Saveti za brucoše

1. Fakultet podrazumeva da ćete upoznati ljude različitog mišljenja, iz različitih sredina, različitih uverenja, stavova, vere…

2. Ne zaboravite da se javljate roditeljima što češće, jer im sigurno nedostajete.

3. Otvorite vidike i pričajte sa ljudima sa kojima inače nikada ne biste.

4. Nemojte se stideti, budite otvoreni i druželjubivi.

5. Ne morate odmah da idete na žurke, ako vam je prioritet da se adaptirate.

6. Nemojte da padate pod pogrešan uticaj, samo zato što je to “kul”. Zažalićete kasnije.

7. Raspitajte se gde imate popuste kada su prevoz, bioskop, pozorište i fizičke aktivnosti u pitanju.

8. Od starijih kolega raspitajte se gde je najbolja i najjeftinija hrana, gde se kopiraju skripte, na koje profesore da obratite pažnju i gde su najbolja mesta za izlazak.

9. Štitite svoje snove i ambiciju, bez obzira na sve.

10. Čitajte knjige i koje nisu deo gradiva.

11. Ako morate da birate između učenja i ludog provoda, s vremena na vreme, izaberite ovo drugo.

12. Organizujte se tako da spojite i zabavu i uspeh na ispitima.

13. Nije smak sveta ako padnete ispit. Svi smo prošli kroz to.

14. Takođe, nije sramota da nemate novca. Student ste i retko ko ga tokom studija ima.

15. Iskoristite ove dane da steknete znanje, prijatelje i nezaboravne uspomene!

30/03/2023 11:56