Back to homepage

Visoka škola strukovnih studija – Sportska akademija

sportska akademija beogradAdresa: Vjekoslava Kovača 11 (SC”Olimp-Zvezdara”), Beograd
Telefon: 011/240-14-86
Website: www.sportsacademy.edu.rs
Email: [email protected]

Sportska akdemija je osnovana 1996. godine kao viša, a danas svoju delatnost obavlja kao visoka škola. Osnivači su: SD Partizan, SD Crvena Zvezda, Grad Beograd, Jugoslovenski Olimpijski komitet i prof. Leon Lukman. Iz škole je izašlo oko 2.000 diplomaca, a gostovalo je preko 100 eminentnih sportskih stručnjaka. Ova škola je među 10 svetskih visokih škola za sportske trenere u oblasti sporta, uopšte. Nastava se odvija kroz osnovne strukovne studije.

SPORTSKA AKADEMIJA - PRIJEMNI ISPIT I UPIS

Na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih strukovnih studija mogu se prijaviti svi kandidati sa završenom srednjom školom.

Na prijemnom ispitu polaže se praktična odbrana elemenata sportske tehnike iz odabranog sporta.

Za studente koji plate školarinu u celosti, cena je 1.000 evra u dinarskoj protivrednosti, a za studente koji plaćaju na rate iznosi 1.200 evra u dinarskoj protivrednosti.