Nazad na početnu

Telefon: 011/269-90-39
Website: www.fsj.edu.rs
Email: info@fsj.edu.rs

Fakultet za strane jezike je privatna visokoškolska ustanova osnovana 2005. godine. Studijski programi su pravljeni i koncipirani po najvišim evropskim i svetskim standardima, koji za cilj imaju da stvore kvalitetan visokoobrazovani kadar. Fakultet teži ka održavanju visokog nivoa kvaliteta nastave preko svojih profesionalnih predavača, iskusnog rukovodstva i savremene tehnologije. Takođe, fakultet studentima nudi i kvalitetnu praktičnu obuku, u okviru različitih jezičkih kompetencija.

SMEROVI

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Anglistika (120 mesta)

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Anglistika – lingvistika (50 mesta)
  • Anglistika – književnost (50 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu u trajanju od 4 godine i koji polože prijemni ispit.

Prijemni ispit za upis na Fakultet za strane jezike, sastoji se od testova koji za cilj imaju proveru znanja engleskog jezika i od testa opšte informisanosti.

🎓KONKURS ZA UPIS 2014/2015

Školarina iznosi 166.500 dinara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Arhitektonski fakultet u Beogradu spremili smo vam primere testova za prijemni.

1. Test opšte kulture
  2. Primer testa poznavanja engleskog jezika

Testovi za prijemni

testovi za prijemni na fakultetima

Zašto ste se odlučili za smer koji studirate?

Stipendije

Stipendije za studente