Učiteljski fakultet na mađarskom nastavnom jeziku – Subotica

Telefon: 021/624-444
Website: www.magister.uns.ac.rs
Email: office@magister.uns.ac.rs

Učiteljski fakultet na kome se nastava izvodi na mađarskom jeziku jedna je od najmlađih obrazovnih institucija Univerziteta u Novom Sadu u čijem sastavu se nalazi od januara 2006. godine. Nastava na mađarskom jeziku odvijala se na odeljenju Pedagoškog fakulteta u Somboru, da bi kasnijim izdvajanjem odeljenja bio osnovan Učiteljski fakultet. Nastava se odvija na dva nivoa studija, kroz osnovne akademske i master akademske studije u skladu sa Bolonjskom deklaracijom.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - UČITELJSKI FAKULTET

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Diplomirani učitelj
  • Diplomirani vaspitač

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Master učitelj (40 mesta)
  • Master vaspitač (15 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - UČITELJSKI FAKULTET

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem trajanju. Svi kandidati podležu proveri sklonosti i sposobnosti koji je elimincionog karaktera i polažu prijemni ispit.

Test sklonosti i sposobnosti podrazumeva proveru:

• Muzičkih sposobnosti
  • Govornih sposobnosti
  • Fizičkih sposobnosti

Prijemni ispit podrazumeva proveru znanja iz:

• Mađarskog jezika i književnosti
  • Test iz opšte kulture i inofrmisanosti

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 50.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 2.300 evra u dinarskoj protivvrednosti.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - UČITELJSKI FAKULTET

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Učiteljski fakultet na mađarskom jeziku u Subotici spremili smo vam primere testova za prijemni.

Test opšteg znanja i informisanosti

BROJ MESTA - UČITELJSKI FAKULTET

Diplomirani učitelj