Prirodno-matematički fakultet – Kosovska Mitrovica

Adresa: Lole Ribara 29, Kosovska Mitrovicaprirodno matematicki fakultet kosovska mitrovica
Telefon: 028/425-396
Website: www.pmf.pr.ac.rs
pmfkm@pr.ac.rs

Osnovna delatnost fakulteta je obrazovanje studenata na tri nivoa studija kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije kao i obavljanje naučno-istraživačkog rada. Na fakultetu studira oko 800 studenata, a nastavu izvodi 40 profesora. Fakultet je opremljen savremenim laboratorijama u kojima se odvijaju vežbe, a u sklopu fakulteta nalazi se i računarski centar i biblioteka sa čitaonicom.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - PRIRODNO-MATEMATIČKI FAKULTET

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Biologija
  • Hemija
  • Matematika
  • Informatika
  • Fizika
  • Geografija

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Biologija (20 mesta)
  • Matematika (15 mesta)
  • Hemija (10 mesta)
  • Fizika (15 mesta)
  • Geografija (25 mesta)

DOKTORSKE STUDIJE (3 godine)

• Biologija (15 mesta)
  • Hemija (5 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - PRIRODNO-MATEMATIČKI FAKULTET

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem trajanju i koji polože prijemni ispit.

Prijemni ispit polaže se iz:

• Matematika – test znanja iz matematike
  • Informatika – test znanja iz matematike
  • Biologija – test znanja iz biologije
  • Fizika – test znanja iz fizike
  • Hemija – test znanja iz hemije
  • Geografija – test znanja iz geografije

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 41.000 dinara.

Školarina za strane studente iznosi 1.200 evra.

BROJ MESTA - PRIRODNO-MATEMATIČKI FAKULTET

Biologija