Fakultet pedagoških nauka – Jagodina

Telefon: 035/223-805
Website: www.pefja.kg.ac.rs
E-mail: pefjagodina@pefja.kg.ac.rs

Fakultet pedagoških nauka u Jagodini je državna visokoškolska ustanova. Fakultet za ciljeve u radu postavlja obrazovanje visokoprofesionalnog prosvetnog kadra, konstantno unapređivanje teorije i prakse vaspitanja i obrazovanja, i razvoj u oblasti naučno-istraživačkog rada. Nastava se organizuje na tri nivoa studija kroz osnovne, master i doktorske studije.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - FAKULTET PEDAGOŠKIH NAUKA

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (3 i 4 godine)

• Učitelj – 4 godine
  • Vaspitač u predškolskim ustanovama – 4 godine
  • Vaspitač u domovima – 3 godine

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Metodika nastave (8 mesta)

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 i 2 godine)

• Učitelj (75 mesta)
  • Vaspitač u predškolskim ustanovama (50 mesta)
  • Vaspitač u domovima (15 mesta, 2 godine)
  • Obrazovanje profesora predmetne nastave (50 mesta)
  • Obrazovne politike (20 mesta)
  • Liderstvo u obrazovanju (50 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - FAKULTET PEDAGOŠKIH NAUKA

Pravo na konkurs na upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem trajanju, koji polože prijemn ispit prođu test sklonosti i sposobnosti.

Na testu sklonosti vrši se provera muzičkih, govornih i fizičkih sposobnosti.

Prijemni ispit sastoji se iz dva dela. Prvi deo podrazumeva polaganje dva testa:

• Test osnovne pismenosti
  • Test razumevanja pročitanog

Drugi deo podrazumeva:

• Intervju za procenu socijalnih veština

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 78.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.400 dolara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - FAKULTET PEDAGOŠKIH NAUKA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Fakultet pedagoških nauka u Jagodini spremili smo vam materijal za pripremu prijemnog ispita:

BROJ MESTA - FAKULTET PEDAGOŠKIH NAUKA

Učitelj
Vaspitač u predškolskim ustanovama 45
Vaspitač u domovima
UKUPNO 120 90 210

KONAČNE I PRELIMINARNE RANG LISTE IZ PRETHODNIH GODINA - FAKULTET PEDAGOŠKIH NAUKA