Departman za umetnost – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
Website: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Osnovna delatnost ovog departmana je obrazovanje studenata i razvoj naučno istraživačkog rada u oblasti umetnosti. Studijski program pravljen je po uzoru na najsavremenije svetske i evropske sisteme. Nastava se odvija u manjim grupama, kroz osnovne akademske studije, što dodatno podiže kvalitet same nastave.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA UMETNOST

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Likovna umetnost

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA UMETNOST

Na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija mogu konkurisati svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Na prijemnom ispitu polaže se test iz opšteg znanja i informisanosti, kao i test provere sklonosti i sposobnosti (crtanje mrtve prirode, crtanje portreta i figura)

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 50.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA UMETNOST

Likovna umetnost