Departman za umetnost – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
Website: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Osnovna delatnost ovog departmana je obrazovanje studenata i razvoj naučno istraživačkog rada u oblasti umetnosti. Studijski program pravljen je po uzoru na najsavremenije svetske i evropske sisteme. Nastava se odvija u manjim grupama, kroz osnovne akademske studije, što dodatno podiže kvalitet same nastave.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA UMETNOST

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Likovna umetnost

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA UMETNOST

Na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija mogu konkurisati svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Na prijemnom ispitu polaže se test iz opšteg znanja i informisanosti, kao i test provere sklonosti i sposobnosti (crtanje mrtve prirode, crtanje portreta i figura)

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 50.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA UMETNOST

Likovna umetnost