Departman za tehničke nauke – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
Website: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Osnovna delatnost Departmana za tehničke nauke u Novom Pazaru je obrazovanje studneta u oblastima građevinarstva, računarske tehnike, multimedijalne tehnike i arhitekture na tri nivoa studija kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije. Studijski programi pravljeni su po uzoru na najsavremenije svetske i evropske sisteme.

Nastava se odvija po pravilima Bolonjske deklaracije, što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi, kao i rad u manjim grupama, što dodatno podiže kvalitet same nastave.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA TEHNIČKE NAUKE

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Arhitektura
  • Računarska tehnika
  • Građevinarstvo
  • Audio i video tehnologije

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Računarska tehnika (5 mesta)

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Arhitektura (16 mesta)
  • Računarska tehnika (15 mesta)
  • Građevinarstvo (16 mesta)
  • Audio i video tehnologije (10 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA TEHNIČKE NAUKE

Na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija mogu konkurisati svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Na prijemnom ispitu za smer arhitektura polaže se test iz predmeta matematika kao i provera sklonosti i sposobnosti (slobodno crtanje, test percepcije prostora).

Na prijemnom ispitu za smer građevinarstvo, računarske tehnike i audio i video tehnologije polaže se test iz predmeta matematika.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 60.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA TEHNIČKE NAUKE

Računarska tehnika