Departman za hemijsko-tehnološke nauke – Novi Pazar

Adresa: Vuka Karadžića bb, Novi Pazar
Telefon: 020/317-754
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Osnovna delatnost departmana je obrazovanje učenika u oblasti hemije, prehrambene tehnologije i poljoprivrede na tri nivoa studija kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije. Znanja i veštine koje studenti steknu na ovom departmanu, moći će da primene u oblastima osnovnih i aplikativnih nauka, u poljoprivrednim, uslužnim i proizvodnim delatnostima.

Studijski programi pravljeni su po uzoru na najsavremenije svetske i evropske sisteme. Nastava se odvija po pravilima Bolonjske konvencije, što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi, kao i rad u manjim grupama, što dodatno podiže kvalitet same nastave.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA HEMIJSKO-TEHNOLOŠKE NAUKE

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA HEMIJSKO-TEHNOLOŠKE NAUKE