Departman za hemijsko-tehnološke nauke – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
Website: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Osnovna delatnost departmana je obrazovanje učenika u oblasti hemije, prehrambene tehnologije i poljoprivrede na tri nivoa studija kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije. Znanja i veštine koje studenti steknu na ovom departmanu, moći će da primene u oblastima osnovnih i aplikativnih nauka, u poljoprivrednim, uslužnim i proizvodnim delatnostima.

Studijski programi pravljeni su po uzoru na najsavremenije svetske i evropske sisteme. Nastava se odvija po pravilima Bolonjske konvencije, što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi, kao i rad u manjim grupama, što dodatno podiže kvalitet same nastave.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA HEMIJSKO-TEHNOLOŠKE NAUKE

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Hemija

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Hemija (25 mesta)
  • Prehrambena tehnologija (10 mesta)

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Biotehnologija (5 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA HEMIJSKO-TEHNOLOŠKE NAUKE

Na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija mogu konkurisati svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Na prijemnom ispitu za smer hemija polaže se test iz predmeta hemija.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 60.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA HEMIJSKO-TEHNOLOŠKE NAUKE

Hemija 35