Departman za hemijsko-tehnološke nauke – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
Website: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Osnovna delatnost departmana je obrazovanje učenika u oblasti hemije, prehrambene tehnologije i poljoprivrede na tri nivoa studija kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije. Znanja i veštine koje studenti steknu na ovom departmanu, moći će da primene u oblastima osnovnih i aplikativnih nauka, u poljoprivrednim, uslužnim i proizvodnim delatnostima.

Studijski programi pravljeni su po uzoru na najsavremenije svetske i evropske sisteme. Nastava se odvija po pravilima Bolonjske konvencije, što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi, kao i rad u manjim grupama, što dodatno podiže kvalitet same nastave.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA HEMIJSKO-TEHNOLOŠKE NAUKE

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Hemija

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Hemija (25 mesta)
  • Prehrambena tehnologija (10 mesta)

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Biotehnologija (5 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA HEMIJSKO-TEHNOLOŠKE NAUKE

Na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija mogu konkurisati svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Na prijemnom ispitu za smer hemija polaže se test iz predmeta hemija.

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 60.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA HEMIJSKO-TEHNOLOŠKE NAUKE

Hemija 35