Back to homepage

Adresa: Vuka Karadžića bb, Novi Pazar
Telefon: 020/317-754
E-mail: [email protected]

Osnovna delatnost departmana je obrazovanje učenika u oblasti hemije, prehrambene tehnologije i poljoprivrede na tri nivoa studija kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije. Znanja i veštine koje studenti steknu na ovom departmanu, moći će da primene u oblastima osnovnih i aplikativnih nauka, u poljoprivrednim, uslužnim i proizvodnim delatnostima.

Studijski programi pravljeni su po uzoru na najsavremenije svetske i evropske sisteme. Nastava se odvija po pravilima Bolonjske konvencije, što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi, kao i rad u manjim grupama, što dodatno podiže kvalitet same nastave.

[insert1]

[insert2]