Departman za filozofske nauke – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
Website: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Osnovna delatnost departmana je obrazovanje studenata u oblasti filozofskih nauka na dva nivoa studija, osnovne akademske i master akademske studije. Studenti tokom ovih studija stiču neophodna znanja i veštine, kako bi odgovorili izazovima i problemima koji su od opšte i fundamentalne važnosti za razvoj celokupnog društva. Nastava se odvija u skladu sa propisima Bolonjske deklaracije.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA FILOZOFSKE NAUKE

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Vaspitač u predškolskim ustanovama
  • Psihologija

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Psihologija (15 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA FILOZOFSKE NAUKE

Na konkurs za upis u prvu godinu studija mogu konkurisati svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Na prijemnom ispitu polaže se eliminacioni test sklonosti i sposobnosti (fizičke sposobnosti, muzika i govor); test iz srpskog jezika ili poznavanja psihologije po izboru i test iz opšteg znanja-informisanosti

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 50.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA FILOZOFSKE NAUKE

Vaspitač u predškolskim ustanovama
Psihologija
UKUPNO 40 35 75