Departman za filozofske nauke – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
Website: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Osnovna delatnost departmana je obrazovanje studenata u oblasti filozofskih nauka na dva nivoa studija, osnovne akademske i master akademske studije. Studenti tokom ovih studija stiču neophodna znanja i veštine, kako bi odgovorili izazovima i problemima koji su od opšte i fundamentalne važnosti za razvoj celokupnog društva. Nastava se odvija u skladu sa propisima Bolonjske deklaracije.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA FILOZOFSKE NAUKE

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Vaspitač u predškolskim ustanovama
  • Psihologija

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Psihologija (15 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA FILOZOFSKE NAUKE

Na konkurs za upis u prvu godinu studija mogu konkurisati svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Na prijemnom ispitu polaže se eliminacioni test sklonosti i sposobnosti (fizičke sposobnosti, muzika i govor); test iz srpskog jezika ili poznavanja psihologije po izboru i test iz opšteg znanja-informisanosti

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 50.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA FILOZOFSKE NAUKE

Vaspitač u predškolskim ustanovama