Departman za filološke nauke – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
Website: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Studenti ovog departmana usavršavaju se u oblastima srbistike i anglistike i nauke i književnosti, takođe se i osposobljavaju za učestvovanje u naučnim radovima. Studenti se kroz dva nivoa studija, osnovne akademske i master akademske studije obrazuju za rad u prosvetnoj delatnosti, institucijama od kulturnog značaja, naučnim institutima, stiču znanja iz oblasti filologije.

Cilj studija na ovom departmanu je obrazovanje stručnog kadra koji će u svakom trenutku odgovoriti na kompleksne probleme koji su u okviru njihove profesije i opšte važnosti za razvoj celokupnog društva.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA FILOLOŠKE NAUKE

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Srpska književnost i jezik
  • Engleski jezik i književnost

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Srpska književnost i jezik (15 mesta)
  • Engleska književnost i jezik (15 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA FILOLOŠKE NAUKE

Pravo na upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija imaju svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Prijemni ispit razlikuje se u zavisnosti od smera:

• Na prijemnom ispitu za smer srpska književnost i jezik radi se test iz srpskog jezika i književnosti.
  • Na prijemnom ispitu za smer engleski jezik i književnost radi se test iz engleskog jezika i književnosti.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 50.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA FILOLOŠKE NAUKE

Srpska književnost i jezik