Departman za filološke nauke – Novi Pazar

Adresa: Vuka Karadžića bb, Novi Pazar
Telefon: 020/317-754
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Studenti ovog departmana usavršavaju se u oblastima srbistike i anglistike i nauke i književnosti, takođe se i osposobljavaju za učestvovanje u naučnim radovima. Studenti se kroz dva nivoa studija, osnovne akademske i master akademske studije obrazuju za rad u prosvetnoj delatnosti, institucijama od kulturnog značaja, naučnim institutima, stiču znanja iz oblasti filologije.

Cilj studija na ovom departmanu je obrazovanje stručnog kadra koji će u svakom trenutku odgovoriti na kompleksne probleme koji su u okviru njihove profesije i opšte važnosti za razvoj celokupnog društva.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA FILOLOŠKE NAUKE

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA FILOLOŠKE NAUKE