Departman za filološke nauke – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
Website: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Studenti ovog departmana usavršavaju se u oblastima srbistike i anglistike i nauke i književnosti, takođe se i osposobljavaju za učestvovanje u naučnim radovima. Studenti se kroz dva nivoa studija, osnovne akademske i master akademske studije obrazuju za rad u prosvetnoj delatnosti, institucijama od kulturnog značaja, naučnim institutima, stiču znanja iz oblasti filologije.

Cilj studija na ovom departmanu je obrazovanje stručnog kadra koji će u svakom trenutku odgovoriti na kompleksne probleme koji su u okviru njihove profesije i opšte važnosti za razvoj celokupnog društva.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA FILOLOŠKE NAUKE

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Srpska književnost i jezik
  • Engleski jezik i književnost

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Srpska književnost i jezik (15 mesta)
  • Engleska književnost i jezik (15 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA FILOLOŠKE NAUKE

Pravo na upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija imaju svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Prijemni ispit razlikuje se u zavisnosti od smera:

• Na prijemnom ispitu za smer srpska književnost i jezik radi se test iz srpskog jezika i književnosti.
  • Na prijemnom ispitu za smer engleski jezik i književnost radi se test iz engleskog jezika i književnosti.

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 50.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA FILOLOŠKE NAUKE

Srpska književnost i jezik