Departman za ekonomske nauke – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
ebsite: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Na Departmanu za ekonomske nauke Državnog univerziteta u Novom Pazaru obučavaju se stručni kadrovi u oblastima ekonomije, spremni da u svakom trenutku odgovore kompleksnim ekonomskim problemima društva. Kroz nastavni plan i program ovog departmana studenti stiču veštine upravljanja, organizovanja i rešavanja problema, sposobnosti sinteze i analize, prilagođavanje novim promenama i ostale veštine bitne za privredni razvoj društva.

Studijski programi pravljeni su po uzoru na najsavremenije svetske i evropske sisteme. Nastava se odvija po pravilima Bolonjske konvencije, što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi, kao i rad u manjim grupama, što dodatno podiže kvalitet same nastave. Studijski programi realizuju se u okviru osnovnih akademskih i master akademskih studija.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA EKONOMSKE NAUKE

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Ekonomija
  • Poslovna informatika

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Ekonomija (20 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA EKONOMSKE NAUKE

Na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija mogu konkurisati svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Na prijemnom ispitu za smer ekonomija poslovna informatika polažu se testovi iz dva od ponuđena tri predmeta:

• matematika
  • informatika
  • osnovi ekonomije

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 50.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA EKONOMSKE NAUKE

Ekonomija