Departman za ekonomske nauke – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
ebsite: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Na Departmanu za ekonomske nauke Državnog univerziteta u Novom Pazaru obučavaju se stručni kadrovi u oblastima ekonomije, spremni da u svakom trenutku odgovore kompleksnim ekonomskim problemima društva. Kroz nastavni plan i program ovog departmana studenti stiču veštine upravljanja, organizovanja i rešavanja problema, sposobnosti sinteze i analize, prilagođavanje novim promenama i ostale veštine bitne za privredni razvoj društva.

Studijski programi pravljeni su po uzoru na najsavremenije svetske i evropske sisteme. Nastava se odvija po pravilima Bolonjske konvencije, što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi, kao i rad u manjim grupama, što dodatno podiže kvalitet same nastave. Studijski programi realizuju se u okviru osnovnih akademskih i master akademskih studija.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA EKONOMSKE NAUKE

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Ekonomija
  • Poslovna informatika

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Ekonomija (20 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA EKONOMSKE NAUKE

Na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija mogu konkurisati svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Na prijemnom ispitu za smer ekonomija poslovna informatika polažu se testovi iz dva od ponuđena tri predmeta:

• matematika
  • informatika
  • osnovi ekonomije

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 50.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA EKONOMSKE NAUKE

Ekonomija
Poslovna informatika
UKUPNO 80 40 120

1 Komentara
0 Replika
1 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najnoviji najviše glasova
Nikola

Da li je izvodljivo prebacivanje apsolventa sa Ekonomskog fakulteta u Kragujevcu?