Departman za biomedicinske nauke – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
Website: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Osnovna delatnost ovog departmana je obrazovanje učenika u oblasti rehabilitacije, sporta i fizičkog vaspitanja i biologije na tri nivoa studija, kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije. Studenti stiču znanja koja će primenjivati u školstvu, naučnim ustanovama, rekreativnim i terapeutskim ustanovama.

Studijski programi koncipirani su po najmodernijim svetskim i evropskim standardima, na kojima studenti stiču neophodna teorijska i praktična znanja u odabranim oblastima. Nastava se odvija u skladu sa propisima Bolonjske konvencije što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi i izvodi se kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA BIOMEDICINSKE NAUKE

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Biologija
  • Rehabilitacija
  • Sport i fizičko vaspitanje

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE ( 3 godine)

• Sport i fizičko vaspitanje (3 mesta)

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Biologija (10 mesta)
  • Rehabilitacija (25 mesta)
  • Sport i fizičko vaspitanje (15 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA BIOMEDICINSKE NAUKE

Na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija, mogu se prijaviti svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Na prijemnom ispitu za smer biologija i rehabilitacija polaže se test iz predmeta biologija.

Na prijemnom ispitu za smer sport i fizičko vaspitanje polaže se test iz opšteg znanja i informisanosti i provera sklonosti i sposobnosti.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 60.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA BIOMEDICINSKE NAUKE

Biologija