Back to homepage

Adresa: Lovćenska 16, Novi Sad
Telefon: 021/450-188
Email: [email protected]

Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu razvio se sedamdesetih godina usled velike potrebe za nastavnim kadrom ovog tipa. Fakultet fizičke kulture osnovan je 1974. godine. Utvrđena delatnost ovog Fakulteta bila je obrazovanje nastavnika fizičkog vaspitanja u školama, obrazovanje stručnjaka za rad u sportskim organizacijama i stručnjaka za organizaciju i sprovođenje rekreacije u privrednim i drugim organizacijama. Neki od prioriteta ove obrazovne ustanove jesu stručni i naučno-istraživački rad u oblasti fizičke kulture, obrazovanje i usavršavanje stručnjaka u ovoj oblasti, kao i podizanje nastavnog i naučnog podmlatka Fakulteta. Fakultet fizičke kulture promenio je naziv u Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja 2006. godine.

[insert1]

[insert2]

[insert3]

SMEROVI - FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA NOVI SAD

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA NOVI SAD

BROJ MESTA - FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA NOVI SAD

RANG LISTE IZ PRETHODNIH GODINA - FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA NOVI SAD

najnoviji
najnoviji najviše glasova
Milijana
5 godine ranije

Kako se tretiraju deca ratnih vojnih invalida (4. kategorije) prilikom upisa?

Djuro Pavlica
4 godine ranije