Medicinski fakultet – Beograd

Adresa: Dr. Subotića 8, Beograd
Telefon: 011/363-63-00
Email: mf.bg@med.bg.ac.rs

Medicinski fakultet radi u sklopu Univerziteta u Beogradu i jedna je od najstarijih obrazovnih ustanova. Cilj fakulteta je stvaranje stručnog i obrazovnog kadra koji će u svakom trenutku biti spreman da odgovori kompleksnim problemima u oblasti zdravstva. Nastava se odvija kroz integrisane akademske, specijalističke akademske, specijalističke strukovne, master akademske i doktorske studije.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - MEDICINSKI FAKULTET

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - MEDICINSKI FAKULTET

BROJ MESTA - MEDICINSKI FAKULTET

KONAČNE I PRELIMINARNE RANG LISTE IZ PRETHODNIH GODINA - MEDICINSKI FAKULTET

17 Komentara
7 Replika
13 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najnoviji najviše glasova
Lazat

Da li posle privatne medicinske mogu da upise državni medicinski fakultet?

Vesna

I mene to zanima…jel imas odgovor sada?

Sanja

Pohadjam racunarsku gimnaziju, a jako bih volela da se bavim medicinom. Zanima me da li postoje sanse da ja posle ove skole upisem medicinski fakultet, tj da li se moja srednja skola racuna kao i svi ostali smerovi u gimnaziji ili kao strucna skola?

Ivana

Da li imaju postavljena pitanja sa prijemnih ispita na medicinskom fakultetu

Ammy

Da li mogu posle zavrsene ekonomske skole upisati nesto u vezi sa medicinom?

Suncica

Da li je po vasem misljenju bolje da upisem veterinu ili medicinu???Volim oboje,ali ne mogu da se odlucim.

Veterinarka

I moja mlađa sestra (4. godina gimnazije) ima isto pitanje 🙂 Nema tačnog odgovora na ovo pitanje koji može neko drugi da vam da, dakle moraš da odlučiš sama, ali ću ti napisati o svom fakultetu (FVM). Ponavljam i tebi da odluku doneseš sama. Ja sam 6. godina veterine i volim svoj faks, a što je još važnije, volim svoju buduću profesiju. U korist našem faksu ide npr. to što radiš sa životinjama, što je upis neuporedivo lakši na FVM (sada su sva pitanja na prijemnom identična onima koje dobiješ u zbirci, tako da možeš sebi da osiguraš da ćeš… Učitaj još »

Anastasija Stasha

Medicina je bolja 🙂

Златана

Из којих књига треба учити да би се полагао пријемни на медицини и да ли постоје на овом или неком другом сајту тестови од претходних година?

Marta

I mene ovo zanima, ako moze neko da pomogne.. 😀

Caka

Da li je studijski program Sestrinstvo akreditovan u EU?

Milica

Da li mogu integrisane akademske studije medicine upisati kao vanredni student?

Vukasin

Da li se zna kada je prijemni ispit za integrisane studije medicine 2018. god?

Marko

Da li postoji mogucnost da se iz 2 ili 3 razreda srednje skole upises na medicinski fakultet,a da ostatak razreda polazes vandredno?

Andjela

Zavrsavam za tehnicara za industrijsku farmaceutsku tehnologiju, da li mogu posle te skole da upisem medicinski fakultet?

mamita

Pise da se priloze kopije prilikom konkurisanja,notari u Kralljevu smatraju da ih ne treba overavati zato sto se na uvid prilazu originali.Ko ima odgovor na ovo?

Stoja

Na zalost ne mozes. Ucenici medicinskih skola i gimnazije mogu samo da upisu ovaj fakultet. Ako bas zelis da upises medicinu uvek mozes da se prekvalifikujes, pa da pored tehnicke skole imas zavrsenu i medicinsku ili gimnaziju. Ako ces raditi prekvalifikaciju mozda je bolje da izaberes gimnaziju jer se i biologija i hemija spremaju iz gimnazijskih knjiga.

Stefan

A jel moze posle zubotehnicke smer: zubni tehnicar

Deni

Zanima me sve u vezi specijalistickih strukovnih studija za fizioterapeuta. Kako se rangiraju upisani? Kako je organizovana nastava( u radnom odnosu sam pa me zanima da li je prilagodjeno)? Koliko novih stvari moze da se nauci ? Koliko je primenjivo sve to u praksi?

verica

maja

Kao student medicine, moram da ti pojasnim neke stvari sto se tice engleske nastave. Vise od 2/3 studenata su Srbi koji nisu mogli da poloze prijemni, upisali su preko nekakvih veza i godinu zavrsavaju uglavnom svi….Engleska nastava je neuporedivo laksa u odnosu na srpsku, lici mi vise na privatni fakultet nego na drzavni jer se vecina ispita polaze pismeno (imala sam uvid u vecinu testova koje su polagali i mogu da ti kazem da na osnovnim studijama to nije dovoljno ni za 6). Jos ne znam osobu koja je pala godinu na engleskoj nastavi, a sest godina studiram medicinu. Mada… Učitaj još »

Boris

Znaci ja ako sam zavrsio elektrotehnicku ja sad ne mogu da upisem ovaj fakultet???

marko

ja sam stomatologiju upisao i zelim da upisem fakultet u beogradu al ja bih hteo nedje gde ima vise praksa nego da se uci dali to ima i koliko kosta

bratislava

Ima Stomatoloski fakultet u Pancevu,4000e je godina. 🙂