Medicinski fakultet – Beograd

Telefon: 011/363-63-00
Website: www.mfub.bg.ac.rs
Email: mf.bg@med.bg.ac.rs

Medicinski fakultet radi u sklopu Univerziteta u Beogradu i jedna je od najstarijih obrazovnih ustanova. Cilj fakulteta je stvaranje stručnog i obrazovnog kadra koji će u svakom trenutku biti spreman da odgovori kompleksnim problemima u oblasti zdravstva. Nastava se odvija kroz integrisane akademske, specijalističke akademske, specijalističke strukovne, master akademske i doktorske studije.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - MEDICINSKI FAKULTET

INTEGRISANE AKADEMSKE STUDIJE (6 godina)

• Medicina
  • Medicina – na engleskom jeziku

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Sestrinstvo

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (2 godine)

• Strukovni fizioterapeut – specijalista (24 mesta)
  • Strukovna medicinska sestra specijalista (24 mesta)
  • Specijalista strukovni anestetičar (24 mesta)
  • Strukovni medicinski radiolog (24 mesta)
  • Strukovni sanitarno-ekološki inženjer (24 mesta)
  • Strukovni medicinsko-laboratorijski tehnolog (24 mesta)

SPECIJALISTIČKE AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Medicinske nauke (318 mesta)

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Menadžment u sistemu zdravstvene zaštite (36 mesta)
  • Javno zdravlje (24 mesta)
  • Javno zdravlje – na engelskom jeziku (24 mesta)
  • Neuroetika (48 mesta)
  • Sestrinstvo (40 mesta)
  • Fizička aktivnost, zdravlje i terapija vežbanjem (36 mesta)

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 GODINE)

• Medicinske nauke (250 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - MEDICINSKI FAKULTET

U prvu godinu studija medicine može da se upiše lice koje ima odgovarajuće srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju i ako je zdravstveno sposoban za studije medicine.

Pod odgovarajućim srednjim obrazovanjem za studije medicine smatraju se:

• Gimnazija
  • Srednja medicinska škola
  • Škola veterinarskog usmerenja
  • Ostale škole iz oblasti zdravstva

Na prijemnom ispitu polažu se testovi iz predmeta biologija i hemija.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente na integrisanim studijama iznosi 126.600 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 2.500 evra u dinarskoj protivvrednosti.

Školarina za upis na osnovne akademske studije – sestrinstvo, iznosi 121.600 dinara.

Školarina za studije medicine na engleskom jeziku iznosi 7.000 dolara u dinarskoj protivvrednosti.

BROJ MESTA - MEDICINSKI FAKULTET

Medicina – integrisane studije
Medicina na engleskom jeziku- integrisane studije
Sestrinstvo
UKUPNO 450 158 608

KONAČNE I PRELIMINARNE RANG LISTE IZ PRETHODNIH GODINA - MEDICINSKI FAKULTET

14 Komentara
3 Replika
6 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najnoviji najviše glasova
Ammy

Da li mogu posle zavrsene ekonomske skole upisati nesto u vezi sa medicinom?

Suncica

Da li je po vasem misljenju bolje da upisem veterinu ili medicinu???Volim oboje,ali ne mogu da se odlucim.

Златана

Из којих књига треба учити да би се полагао пријемни на медицини и да ли постоје на овом или неком другом сајту тестови од претходних година?

Caka

Da li je studijski program Sestrinstvo akreditovan u EU?

Milica

Da li mogu integrisane akademske studije medicine upisati kao vanredni student?

Vukasin

Da li se zna kada je prijemni ispit za integrisane studije medicine 2018. god?

Marko

Da li postoji mogucnost da se iz 2 ili 3 razreda srednje skole upises na medicinski fakultet,a da ostatak razreda polazes vandredno?

Andjela

Zavrsavam za tehnicara za industrijsku farmaceutsku tehnologiju, da li mogu posle te skole da upisem medicinski fakultet?

mamita

Pise da se priloze kopije prilikom konkurisanja,notari u Kralljevu smatraju da ih ne treba overavati zato sto se na uvid prilazu originali.Ko ima odgovor na ovo?

Stoja

Na zalost ne mozes. Ucenici medicinskih skola i gimnazije mogu samo da upisu ovaj fakultet. Ako bas zelis da upises medicinu uvek mozes da se prekvalifikujes, pa da pored tehnicke skole imas zavrsenu i medicinsku ili gimnaziju. Ako ces raditi prekvalifikaciju mozda je bolje da izaberes gimnaziju jer se i biologija i hemija spremaju iz gimnazijskih knjiga.

Stefan

A jel moze posle zubotehnicke smer: zubni tehnicar

Deni

Zanima me sve u vezi specijalistickih strukovnih studija za fizioterapeuta. Kako se rangiraju upisani? Kako je organizovana nastava( u radnom odnosu sam pa me zanima da li je prilagodjeno)? Koliko novih stvari moze da se nauci ? Koliko je primenjivo sve to u praksi?

verica

maja

Kao student medicine, moram da ti pojasnim neke stvari sto se tice engleske nastave. Vise od 2/3 studenata su Srbi koji nisu mogli da poloze prijemni, upisali su preko nekakvih veza i godinu zavrsavaju uglavnom svi….Engleska nastava je neuporedivo laksa u odnosu na srpsku, lici mi vise na privatni fakultet nego na drzavni jer se vecina ispita polaze pismeno (imala sam uvid u vecinu testova koje su polagali i mogu da ti kazem da na osnovnim studijama to nije dovoljno ni za 6). Jos ne znam osobu koja je pala godinu na engleskoj nastavi, a sest godina studiram medicinu. Mada… Učitaj još »

Boris

Znaci ja ako sam zavrsio elektrotehnicku ja sad ne mogu da upisem ovaj fakultet???

marko

ja sam stomatologiju upisao i zelim da upisem fakultet u beogradu al ja bih hteo nedje gde ima vise praksa nego da se uci dali to ima i koliko kosta

bratislava

Ima Stomatoloski fakultet u Pancevu,4000e je godina. 🙂