Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju – Beograd

fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitacijuAdresa: Visokog Stevana 2, Beograd
Telefon: 011/218-30-56
Website: www.fasper.bg.ac.rs
Email: info@fasper.bg.ac.rs

Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju – FASPER je državni fakultet koji radi u sastavu Univerziteta u Beogradu. Na ovom fakultetu se mogu pohađati osnovne, master, specijalističke i doktorske studije.

Veliki broj smerova ove ustanove integriše razne naučne oblasti psiholoških, medicinskih, socioloških, pedagoških i drugih nauka. Od osnivanja ovog fakulteta diplomiralo je preko 5000 studenata. Studijski programi se ostvaruju kroz predavanja, vežbe, konsultacije i stručnu praksu. Svi nastavni programi na ovom fakultetu obuhvataju društvene, metodološke, opšte stručne i uže stručne nastavne sadržaje.

SMEROVI - FAKULTET ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I REHABILITACIJU

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE  (4 studije)

• Logopedija
  • Defektologija
  • Specijalna edukacija i rehabilitacija osoba sa teškoćama u mentalnom razvoju

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Specijalna edukacija i rehabilitacija (11 mesta)

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Logopedija (50 mesta)
  • Defektologija (160 mesta)
  • Specijalna edukacija i rehabilitacija osoba sa teškoćama u mentalnom razvoju (50 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - FAKULTET ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I REHABILITACIJU

Ovaj fakultet mogu upisati osobe koje imaju završenu četvorogodišnju gimnaziju, medicinsku, ekonomsku ili neku drugu školu srodne delatnosti.

Iz čega se polaže prijemni ispit?

• Prijemni ispit se polaže u obliku testa iz biologije, sociologije i psihologije.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 84.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.680 evra.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - FAKULTET ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I REHABILITACIJU

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju u Beogradu spremili smo vam primere testova za prijemni.

1. Test znanja iz sociologije online test
  2. Test znanja iz biologije online test
  3. Test znanja iz psihologije online test

BROJ MESTA - FAKULTET ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I REHABILITACIJU