Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju – Beograd

fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitacijuAdresa: Visokog Stevana 2, Beograd
Telefon: 011/218-30-56
Website: www.fasper.bg.ac.rs
Email: info@fasper.bg.ac.rs

Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju – FASPER je državni fakultet koji radi u sastavu Univerziteta u Beogradu. Na ovom fakultetu se mogu pohađati osnovne, master, specijalističke i doktorske studije.

Veliki broj smerova ove ustanove integriše razne naučne oblasti psiholoških, medicinskih, socioloških, pedagoških i drugih nauka. Od osnivanja ovog fakulteta diplomiralo je preko 5000 studenata. Studijski programi se ostvaruju kroz predavanja, vežbe, konsultacije i stručnu praksu. Svi nastavni programi na ovom fakultetu obuhvataju društvene, metodološke, opšte stručne i uže stručne nastavne sadržaje.

SMEROVI - FAKULTET ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I REHABILITACIJU

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE  (4 studije)

• Logopedija
  • Defektologija
  • Specijalna edukacija i rehabilitacija osoba sa teškoćama u mentalnom razvoju

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Specijalna edukacija i rehabilitacija (11 mesta)

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Logopedija (50 mesta)
  • Defektologija (160 mesta)
  • Specijalna edukacija i rehabilitacija osoba sa teškoćama u mentalnom razvoju (50 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - FAKULTET ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I REHABILITACIJU

Ovaj fakultet mogu upisati osobe koje imaju završenu četvorogodišnju gimnaziju, medicinsku, ekonomsku ili neku drugu školu srodne delatnosti.

Iz čega se polaže prijemni ispit?

• Prijemni ispit se polaže u obliku testa iz biologije, sociologije i psihologije.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 84.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.680 evra.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - FAKULTET ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I REHABILITACIJU

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju u Beogradu spremili smo vam primere testova za prijemni.

1. Test znanja iz sociologije online test
  2. Test znanja iz biologije online test
  3. Test znanja iz psihologije online test

BROJ MESTA - FAKULTET ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I REHABILITACIJU

Logopedija
Defektologija
Specijalna edukacija i rehabilitacija osoba sa teškoćama u mentalnom razvoju
UKUPNO 180 100 280

KONAČNE I PRELIMINARNE RANG LISTE IZ PRETHODNIH GODINA - FAKULTET ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I REHABILITACIJU

19 Komentara
7 Replika
0 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najnoviji najviše glasova
Mirjana Nikolic

Mene zanima iz kojih knjiga treba da se spremaju ispiti za upis na fakultet…i da li je to objavljeno u informatoru.

Da li postoje skripte ili bilo sta drugo vezano za prijemni…

Petra

Da li neko zna da li se na prvoj godini opredeljujes za smer na defektologiji prilikom upisa? I kada je upis?

Petra

Zna li neko da li se na upisu,tj na prvoj godini bira smer iz defektologije ili tek na drugoj? Ili kako to ide?

Iva Markovic

Da li moze da se upise sa bilo kojim smerom medicinske ili ekonkmske?I posle koje jos srednje skole moze da se upise ovaj fakultet?

Petra

Pa ovde pise da mogu sve medicinske skole i srodne skole,za ekonomsku nisam sigurna,ali imas njihov mail pa ih mozes pitati ili nazovi fax

Sara

Ovo je totalna glupost sto je objavljeno, poslala sam ja mejl samom fakultetu gdje su mi odgovorili da je za upis samo potrebna cetvorogodisnja skola i prodjen prijemni ispit.

Mala

Da li neko zna autore knjiza za psihologiju i sociologiju za prijemni 2017/18?

Jovana Mišić

Da li neko moze da mi kaze gdje mogu da nabavim te knjige iz kojih se uci za prijemni jer nisam iz SRB.

Proveri na fakultetu autore i nazive knjiga koje ce se koristiti za pripremu prijemnog ispita, pa potrezi u knjizarama. U krajnjem slucaju, verovatno ima da se kupi na fakultetu, pa zamoli nekoga da ti to odradi i posalje.

Bojana Denic

Koja literatura se koristi za prijemni?

Danica

Koja literatura se koristi za prijemni?

Proveriti u skriptarnici skole ili na informacijama.

Bojana

Da li neko zna koja literatura je potrebna za prijemni?

Bojana

Da li neko zna koja literatura je potrebna za prijemni?

magdalena

Kad pocinju pripreme?

Jos uvek nije objavljeno, ali verovatno u martu ili aprilu.

Sandra

Znači prijemni ispit se polaže za smer defektologiju, i ako budeš među tih 180 upisanih studenata, onda se odlučuješ za koji modul hoćeš?

Nataša

Da li imaju pravo da polažu prijemni ispit na ovom fakultetu ljudi koji su pohađali srednju elektrotehničku školu?

U tekstu piše: “Ovaj fakultet mogu upisati osobe koje imaju završenu četvorogodišnju gimnaziju, medicinsku, ekonomsku ili neku drugu školu srodne delatnost”. Na osnovu toga mislim da ne možeš.

Ilija Lazarevic

Moze na zvanicnom sajtu pise da pravo na konkurs imaju svi ucenici sa zavrsenom srednjom skolom u cetvorogodisnjem trajanju.

Aleksandra

Da li se meni samo cini,ili u ovim testovima ima pitanja iz oblasti koje nisu navedene u informatoru kao potrebne (posebno test iz sociologije)

Mirna Hotilovac

Zdravo, komentar mi je pomogao, medjutim nisam mogla na informatoru da nadjem tacna poglavlja iz navedenih knjiga. Na jednom forumu sam procitala da se mora kupiti u biblioteci fakulteta, da nema online, da li je to istina? Hvala unaprijed :))))) @petaroli:disqus

Petar Čolić

@disqus_VkmRZ8BHbw:disqus imas u na sajtu fakulteta informator. Psihologija- udzbenik za gimnazije, Zarko Trebjesanin. Sociologija- Grupa autora. Biologija udzbenik za 3 razred gimnazije, 4 razred gimnazije i udzbenik za 3 razred medicinske i veterinarske skole. U informatoru su data i poglavlja iz navedenih knjiga koja se pripremaju, jer ne trebaju komplet da se spreme 🙂

Tina

koje knjige se koriste za pripremu ?

srbijasrbijaCCCC

ako neko zavrsi logopediju 4 godine na medicinskom u ns jel moze master da upise u bgu na fasperu?

Igor

kada je prijemni