Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja – Beograd

fakultet sporta i fizickog vaspitanja beogradAdresa: Blagoja Parovića 156, Beograd
Telefon: 011/353-10-00
Website: www.fsfv.bg.ac.rs
Email: dekanat@fsfv.bg.ac.rs

Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja je državna visokoškolska ustanova osnovana 1946. godine. Nastava se organizuje na nivoima osnovnih strukovnih, osnovnih akademskih, master akademskih i doktorskih akademskih studija. Zgrada u kojoj se nalazi ova obrazovna ustanova građena je 6 godina, počev od 1962. godine.

Fakultet raspolaže sa: salom za vežbanje, dva veća i dva manja amfiteatra sa kompletnom opremom, dve klasične učionice i dve specijalizovane učionice za informatiku i grupu medicinskih predmeta. Svečana sala i sala dekanata koriste se često za odbrane diplomskih radova. Čitaonica se nalazi u okviru biblioteke i raspolaže sa umreženim računarima.

Fakultet raspolaže i sa otvorenim terenom za fudbal, borilištem za atletiku koje se može koristiti i kao rukometno, odbojkaško i košarkaško igralište. Studentima su na raspolaganju i 4 otvorena teniska terena sa šljakastom podlogom od čega se dva pokrivaju balon salom tokom zimskog perioda.

SMEROVI - FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Fizičko vaspitanje i sport

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Rekreacija (30 mesta)
  • Sport (90 mesta)

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Sport (50 mesta)

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Fizičko vaspitanje i sport (80 mesta)

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Eksperimentalne metode istrumentalne humane lokomotorike (14 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu u četvorogodišnjem trajanju.

Kandidati za upis moraju da ispunjavaju i posebne uslove:

• da su zdravstveno sposobni za studiranje na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja (dokaz-lekarsko uverenje sa mišljenjem o sposobnosti za studije na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja);
  • da nisu bili oslobađani nastave fizičkog vaspitanja u toku srednjeg obrazovanja, duže od jedne školske godine;
  • da nisu stariji od 27 godina.

Prijemni ispit za upis na osnovne akademske studije sastoji se iz:

1. Test informisanosti o fizičkom vaspitanju i sportu i test sposobnosti;
  2. Test specifičnih motoričkih sposobnosti u vodi;
  3. Test specifičnih motoričkih sposobnosti sa loptom;
  4. Test opštih motoričkih sposobnosti;
  5. Test za procenu osećaja za pokret i ritam i proveru muzikalnosti.

Kategorisani sportisti imaju pravo na oslobađanje jednog od četiri testa motoričkih sposobnosti na prijemnom ispitu za upis na osnovne akademske studije.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 148.500 dinara.

Školarina za samofinansirajuće studente na strukovnim studijama iznosi 106.500 dinara.

Školarina za strane državljane na strukovnim studijama iznosi 1.170 evra.

Školarina za strane državljane na akademskim studijama iznosi 2.000 evra.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu spremili smo vam primere testova za prijemni.

1. Test za procenu motoričkih sposobnosti
  2. Test opštih motoričkih sposobnosti

BROJ MESTA - FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA

Fizičko vaspitanje i sport