Biološki fakultet – Beograd

Telefon: 011/263-56-27
Website: www.bio.bg.ac.rs
Email: dekanat@bf.bio.bg.ac.rs

Biološki fakultet je državni fakultet u sastavu Univerziteta u Beogradu. Pored kvalitetne i profesionalne nastave, fakultet omogućava i bavljenje naučno-istraživačkim radom i praktična istraživanja na terenu širom zemlje.

Pored delatnosti visokog obrazovanja koje ostvaruje kroz osnovne, master, specijalističke i doktorske akademske studije fakultet se bavi i naučno-istraživačkom, konsultantskom i izdavačkom delatnošću.

Studentima na raspolaganju stoje najsavremenije opremljene mikroskopske sale, kao i istraživački centri. Fakultet ostvaruje saradnju sa mnogobrojnim institutima i srodnim ustanovama.

SMEROVI - BIOLOŠKI FAKULTET

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Biologija
  • Molekularna biologija i fiziologija
  • Ekologija

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Biologija (80 mesta)
  • Molekularna biologija i fiziologija (60 mesta)
  • Ekologija (40 mesta)
  • Profesor biologije (15 mesta)
  • Profesor ekologije i zaštite životne sredine (5 mesta)

SPECIJALISTIČKE AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Mikrobiologija (10 mesta)
  • Imunobiologija sa mikrobiologijom (5 mesta)
  • Genetika (10 mesta)

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Biologija (60 mesta)
  • Ekologija (10 mesta)
  • Molekularna biologija (25 mesta)

BIOLOŠKI FAKULTET - PRIJEMNI I UPIS

Na ovaj fakultet se mogu upisati kandidati koji su završili četvorogodišnju srednju školu. Rangiranje se vrši preko uspeha iz srednje škole i uspeha na prijemnom. Kandidati koji su iz predmeta Biologija na republičkom ili međunarodnom takmičenju osvojili 1. 2. ili 3. mesto, tokom 3. ili 4. godine srednje škole, ne moraju polagati prijemni ispit.

Pitanja za prijemni ispit sastavljena su isključivo prema programu udžbenika biologije za sva četiri razreda gimnazije prirodno-matematičkog smera.

Prijemni ispit se polaže iz predmeta:

• Biologija

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 80.000 dinara.

Školarina za studente iz zemalja bivše SFRJ iznosi 160.000 dinara

Školarina za strane državljane iznosi 2.500 evra.

BROJ MESTA - BIOLOŠKI FAKULTET

Biologija
Molekularna biologija i fiziologija
Ekologija
UKUPNO 160 70 230

KONAČNE I PRELIMINARNE RANG LISTE IZ PRETHODNIH GODINA - BIOLOŠKI FAKULTET

• Medicinarka

Na sajtu studenata Bioloskog fakukteta kao uslov za upis ne pise pohadjanje minimum dve godine nastave biologije u srednjoj skoli, takodje ni u zvanicnom konkursu za upis na fakultet…

• Stefan

Kako mislis? Zainteresovan sam da upisem fakultet i sad me je ova informacija malo smorila zato sto sam isao u srednju strucnu skolu i imao biologiju samo jednu godinu.

• Peki

Izmenjen je tekst o uslovima za upis. Ranije je bilo potrebno dve godine, medjutim to vise nije slucaj, Uslov za upis je da je kandidat završio srednju školu u trajanju od 4. godine.

• Admin

Izmenjen je tekst konkursa, u odnosu na prethodne godine. U skladu sa tim izmenjen je i tekst na stranici. Hvala na informaciji.

• Nex

Poštovani, da li neko može da mi da informaciju o uslovima za budžet, da li postoji starosna granica ili neki drugi vidovi limita (pored rang liste) za studente koji nameravaju “na teret budžeta” da upišu prvu godinu osnovnih akademskih studija? Hvala.

• stefana

sa koliko se poena prosecno prethodnih godina upadalo na budzet na molekularnu?

• Jovana Jovetić

Da li se zna kada je prijemni ove godine?

• Jovica

Pogledaj na sajtu skole, moguce je da su vec izasli termini polaganja.

• Vlad Tepes

26. juna u 13h

• Vlad Tepes

Da li neko moze da mi kaze u kom su obliku pitanja? Da li su na zaokruzivanje, dopisivanje?

• tamara

zaokruzivanje

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?