Visoka tehnička škola strukovnih studija – Niš

Telefon: 018/588-211
Website: www.vtsnis.edu.rs
Email: info@vtsnis.edu.rs

Preteča današnje Visoke tehničke škole je Viša škola za obrazovanje radnika – Stanko Paunović koja je osnovana 1976. godine. Do dan danas škola je nekoliko puta menjala studijske programe i naziv, uvodila nove smerove, da bi danas bila savremena i moderna ustanova obrazovnog karaktera – Visoka tehnička škola strukovnih studija sa sedištem u Nišu. Osnovni zadatak škole je stvaranje visokoobrazovanog kadra u oblasti Tehničko – tehnološke nauke. Studijski programi su koncipirani po uzoru na najviše standarde. Nastava se odvija kroz osnovne stukovne studije i specijalističke strukovne studije.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Savremene računarske tehnologije
  • Komunikacione tehnologije
  • Drumski saobraćaj
  • Građevinsko inženjerstvo
  • Industrijsko inženjerstvo
  • Žaštita životne sredine

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Industrijska ekologija (25 mesta)
  • Komunalno inženjerstvo (32 mesta)
  • Savremene računarske tehnologije (32 mesta)
  • Bezbednost drumskog saobraćaja (32 mesta)
  • Komunikacione tehnologije (32 mesta)
  • Inženjerstvo zaštite životne sredine (32 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI ZA UPIS - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Prijemni ispit se polaže iz predmeta matematika.

KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 55.000 dinara. Školarina za strane državljane iznosi 1.000 evra.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku tehničku školu strukovnih studija u Nišu spremili smo vam primere testova za prijemni.

1. Matematika

BROJ MESTA - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA