Visoka tehnička škola strukovnih studija – Kragujevac

Telefon: 034/381-418
Website: www.vts.edu.rs
Email: office@vts.edu.rs

Misija škole ogleda se u prilagođavanju studijskih program savremenim evropskim sistemima u obrazovanju u cilju stvaranja savremene obrazovne ustanove iz koje će izlaziti najkvalitetniji kadrovi. Škola obrazuje kvalitetne stručnjake u oblastima saobraćaja, mašinstva i informatike. Studijski programi koncipirani su po uzoru na Bolonjsku deklaraciju na dva nivoa studija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

Škola organizuje besplatnu pripremnu nastavu za polaganje prijemnog ispita.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Informatika
  • Drumski saobraćaj
  • Privredno inženjerstvo-mašinstvo

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Informacione tehnologije i sistemi (15 mesta)
  • Inženjerska ekologija (16 mesta)

MASTER STRUKOVNE STUDIJE (2 godine)

• Drumski saobraćaj (32 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Kandidati koje žele da se upišu polažu prijemni ispit iz predmeta matematika.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 55.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.200 evra.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku tehničku školu strukovnih studija iz Kragujevca spremili smo vam materijal za pripremu.

1. Matematika

BROJ MESTA - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Drumski saobraćaj
Privredno inženjerstvo-mašinstvo