Visoka tehnološka škola strukovnih studija – Aranđelovac

Telefon: 034/671-22-64
Website: www.vtsar.edu.rs
Email: info@vtsar.edu.rs

Preteča današnjoj Visokoj tehničkoj školi je Viša tehnološka škola za nemetale, osnovana juna 1960. godine. Škola se na početku svog postojanja suočavala sa problemima manjka prostota za izvođenje nastave. Nastava se izvodila u dve učionice za kvailifikovane radnike koje nisu bile u vlasništvu škole.

Danas ova visokoškolska ustanova raspolaže sa preko 2500 m2 prostora u svom vlasništvu, uključujući laboratorije za hemiju, tehnologiju keramike, fiziku, laboratoriju za ispitivanje kvaliteta zemljišta, računarsku laboratoriju i dr. Studijski programi koncipirani su u skladu sa Bolonjskom deklaracijom, gde se nastava odvija kroz osnovne strukovne u trajanju od 3 godine i specijalističke strukovne studije u trajanju od 1 godine.

SMEROVI - VISOKA TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Zaštita životne i radne sredine
  • Dizajn (2 modula)
    • Dizajn industrijske i unikatne keramike
    • Dizajn obrade kamena
  • Informacione tehnologije
  • Menadžment u turizmu i ugostiteljstvu
  • Tehnologija hrane i gastronomija
  • Primenjena tehnologija i preduzetništvo

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Inženjerstvo zaštite životne sredine (2 modula)
    • Upravljane otpadom
    • Energetska efikasnost i obnovljivi izvori energije

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

– Kandidati koji konkurišu na studijski program Tehnologija hrane i gastronomije:

• izbor 1: Hemija i Test opšteg znanja ili izbor 2: Ekologija i Test opšteg znanja.

– Kandidati koji konkurišu na studijski program Informacione tehnologije:

• Informatika i Test opšteg znanja

– Kandidati koji konkurišu na studijski program Zaštita životne i radne sredine:

– Kandidati koji konkurišu na studijski program Menadžment u turizmu i ugostiteljstvu polažu prijemni ispit u obliku testa:

• Informatika i Test opšteg znanja

– Kandidati koji konkurišu na studijski program Dizajn:

• izbor 1: Provera umetničkih sklonosti i sposobnosti i Test opšteg znanja ili izbor 2: Informatika i Test opšteg znanja

– Kandidati koji konkurišu na studijski program Primenjena ekonomija i preduzetništvo:

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 49.900 dinara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis u Visoku tehnološku školu strukovnih studija iz Aranđelovca spremili smo vam primere testova za prijemni.

BROJ MESTA - VISOKA TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Informacione tehnologije 25 25 50