Visoka tehnička škola strukovnih studija – Zrenjanin

Telefon: 023/565-896
Website: www.vts-zr.edu.rs
Email: office@vts-zr.edu.rs

Visokoškolska ustanova osnovana je 1960. godina. Od svog osnivanja školuje inženjere u oblasti mašinstva i tehnologija. Do sada je na ovoj školi diplomiralo preko 5.000 studenata, ne smerovima Mašinskog i Tehnološkog odseka. Svi studijski programi koncipirani su u skladu sa Bolonjskom deklaracijom. Nastava se odvija na dva nivoa studija, kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Elektrotehnika i računarstvo
  • Inženjerstvo zaštite na radu
  • Mašinsko inženjerstvo
  • Tehnološko inženjerstvo
  • Inženjerski menadžment u kriznim uslovima

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Tehnološko inženjerstvo (32 mesta)
  • Mašinsko inženjerstvo (16 mesta)
  • Inženjerski menadžment (16 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju i koji polože prijemni ispit.

Prijemni ispit:

Test opšte tehničke kulture za sve studjske programe osim Elektrotehnika i računarstvo kod koga se polaže prijemni ispit iz fizike. Kandidat ima pravo da se prijavi na dva studijska programa (prva i druga želja).

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 30.000 dinara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku tehničku školu strukovnih studija iz Zrenjanina spremili smo vam materijal za pripremu.

1. Zbirka zadataka za prijemni ispit

BROJ MESTA - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Tehnološko inženjerstvo
Inženjerski menadžment u kriznim uslovima
Mašinsko inženjerstvo
Elektrotehnika i računarstvo
Inženjerstvo zaštita na radu
UKUPNO 160 180 340

1 Komentara
1 Replika
1 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najnoviji najviše glasova
Olja Savicin

Interesuje me koji je stepen posle zavrsenih spec. studija na VTS Strukovnih studija u Zrenjaninu?

out_of_space

VI2 po novom jer su specijalisticke studije sada prvi stepen, umesto drugi. Do skoro su bile VII1 stepen.