Visoka tehnička škola strukovnih studija – Požarevac

Telefon: 012/531-667
Website: www.vts-pozarevac.edu.rs
Email: visa_po@ptt.rs

Osnovna delatnost Visoke tehničke škole strukovnih studija u Požarevcu je obrazovanje kadrova u oblastima: mašinstvo, elektrotehnika, agronomija, zaštita životne sredine kao i prehrambene tehnologije. Škola primenjuje savremene metode edukacije kao i stalno inoviranje nastavnih sadržaja. Svi studijski programi koncipirani su u skladu sa Bolonjskom deklaracijom. Nastava se odvija na dva nivoa studija: osnovnim strukovnim i specijalističim strukovnim studijama.

SMEROVI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Poljoprivreda
  • Zaštita životne sredine
  • Elektrotehnika
  • Mašinstvo
  • Prehrambena tehnologija

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Agronomija (25 mesta)
  • Mašinstvo (25 mesta)
  • Prehrambena tehnologija (25 mesta)
  • Zaštita životne sredine (32 mesta)
  • Poljoprivreda (32 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Svi kandidati polažu prijemni ispit, i to:

Studijska grupa za Mašinstvo – svi kandidati koju steknu pravo da konkurišu za upis polažu prijemni ispit iz predmeta:

• Matematika

Studijska grupa za Elektrotehniku – svi kandidati koju steknu pravo da konkurišu za upis polažu prijemni ispit iz predmeta:

• Matematika

Studijska grupa za Prehrambenu tehnologiju, Poljoprivredu i Zaštitu životne sredine – svi kandidati koju steknu pravo da konkurišu za upis polažu prijemni ispit iz predmeta:

• Matematike ili Hemije ili Biologije

Visoka škola strukovnih studija Požarevac, u prvu godinu studija upisaće ukupno 280 studenata:

• 165 studenata koji se finansiraju iz budžeta i
  • 115 studenata koji plaćaju školarinu

🎓KONKURS ZA UPIS 2016/2017

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 55.000 dinara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku tehničku školu strukovnih studija u Požarevcu spremili smo vam materijal za pripremu.

BROJ MESTA - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Mašinstvo