Visoka tehnička škola strukovnih studija – Uroševac – Leposavić

Telefon: 028/84-106
Website: www.vtsurosevac.com
Email: vts.uros@sezampro.rs

Škola je osnovana 1976. godine u Uroševcu, u početkom kao Centar za više obrazovanje radnika. Godine 1991. škola prerasta u Višu tehničku školu. Delatnosti su obavljane u Uroševcu dok škola nije promenila sedište 1999. godine koje je privremeno izmešteno u Zvečan, a danas je locirana u Leposaviću. Programi osnovnih i specijalističkih studija su reakreditovani 2014. godine.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Drumski saobraćaj
  • Mašinstvo sa (3 modula)
    • Proizvodno mašinstvo
    • Inžinjerska informatika
    • Zaštita na radu

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Održavanje tehničkih sistema (16 mesta)
  • Upravljanje i bezbednost drumskog saobraćaja (16 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo učešća na konkursu imaju kandidati koji su završili srednju tehničku školu (mašinski, saobraćajni, građevinski), gimnaziju, IV ili III stepen stručne spreme: rudarske, geološke, matematičko-tehnološke, metalurške, mašinske, energetske struke itd.

Kandidat koji konkuriše za upis polaže prijemni ispit iz:

• Matematike
  • Tehničkog obrazovanja
  • Testa opšte kulture

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 42.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.000 evra.

BROJ MESTA - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Drumski saobraćaj