Visoka tehnička mašinska škola strukovnih studija – Trstenik

Telefon: 037/711-479
Website: www.vtmsts.edu.rs
Email: vtms_ts@ptt.rs

Visoka tehnička mašinska škola strukovnih studija u Trsteniku je naslednik Više škole koja je osnovana 1962. godine. Kadrovi su prvenstveno školovani u fluidnoj tehnici. Škola realizuje i naučnoistraživačku delatnost pored obrazovne. Svi studijski programi usklađeni su sa Bolonjskom deklaracijom. Nastava se odvija na dva nivoa studija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA TEHNIČKA MAŠINSKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Informacione tehnologije
  • Drumski saobraćaj
  • Mašinsko inženjerstvo (2 modula):
    • Hidraulika i pneumatika
    • Proizvodno mašinstvo
  • Inženjerstvo u drumskom saobraćaju – odeljenje u Tutinu
  • Hidraulika i pneumatika – odeljenje u Boru
  • Inženjerstvo u drumskom saobraćaju – odeljenje u Boru

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Mašinsko inženjerstvo (70 mesta)

Škola upisuje i 40 samofinansirajućih studenata u akreditovanoj Visokoškolskoj jedinici u Tutinu i to na sledećim studijskim programima:

• Inženjerstvo u drumskom saobraćaju (40 mesta)

Škola upisuje i 40 samofinansirajućih studenata u akreditovanoj Visokoškolskoj jedinici u Boru i to na sledećim studijskim programima:

• Hidraulika i pneumatika (20 mesta)
  • Inženjerstvo u drumskom saobraćaju (40 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA TEHNIČKA MAŠINSKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Svi kandidati prijavljeni na konkurs polažu prijemni ispit iz matematike.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 60.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.000 evra.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA TEHNIČKA MAŠINSKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi što bolje spremili prijemni ispit za upis na Visoku tehničku mašinsku školu strukovnih studija u Trsteniku, pogledajte test sa ranijeg prijemnog ispita.

1. Matematika – test

BROJ MESTA - VISOKA TEHNIČKA MAŠINSKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Mašinsko inženjerstvo
Informacione tehnologije