Visoka škola za vaspitače strukovnih studija iz Gnjilana sa privremenim sedištem u Bujanovcu

visoka skola za vaspitace strukovnih studija gnjilaneAdresa: Karađorđev trg bb Bujanovac
Telefon: 017/650-056
Website: www.vsov-gbr.edu.rs
Email: vsovgb@open.telekom.rs

Preteča današnje Visoke škole za vaspitače bila je Viša pedagoška škola za obrazovanje vaspitača koja je osnovana davne 1961. godine u Gnjilanu. Osnovni cilj škole je stvaranje obrazovnih strukovnih kadrova, kroz kvalitetnu nastavu u obliku predavanja, vežbi, stručnih praksi, seminarskih radova i dr. Visoka škola za vapsitače bavi se i naučno – istraživačkim radom. Saradnja je uspostavljena sa mnogim predškolskim ustanovama u Bujanovcu, Gračanici, Vranju, Štrpcu kao i sa mnogim drugim institucijama u Srbiji. Privremeno sedište škole je u Domu kulture u Bujanovcu. Nastava se odvija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

SMEROVI - VISOKA ŠKOLA ZA VASPITAČE STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Obrazovanje vaspitača za rad u predškolskoj ustanovi
  • Obrazovanje vaspitača u domovima

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1godina)

• Specijalističke strukovne studije za pripremni predškolski program (25 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA ŠKOLA ZA VASPITAČE STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem trajanju, prođu test sklonosti i sposobnosti i polože prijemni ispit.

Na testu sklonosti i sposobnosti vrši se provera muzičkih, govornih i fizičkih sposobnosti.

Prijemni ispit obuhvata dva testa:

• Srpski jezik i književnost
  • Test opšte kulture i informisanosti
🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

BROJ MESTA - VISOKA ŠKOLA ZA VASPITAČE STRUKOVNIH STUDIJA

Obrazovanje vaspitača za rad u predškolskoj ustanovi
Obrazovanje vaspitača u domovima
UKUPNO 65 65 130