Visoka škola za vaspitače strukovnih studija iz Gnjilana sa privremenim sedištem u Bujanovcu

visoka skola za vaspitace strukovnih studija gnjilaneAdresa: Karađorđev trg bb Bujanovac
Telefon: 017/650-056
Website: www.vsov-gbr.edu.rs
Email: vsovgb@open.telekom.rs

Preteča današnje Visoke škole za vaspitače bila je Viša pedagoška škola za obrazovanje vaspitača koja je osnovana davne 1961. godine u Gnjilanu. Osnovni cilj škole je stvaranje obrazovnih strukovnih kadrova, kroz kvalitetnu nastavu u obliku predavanja, vežbi, stručnih praksi, seminarskih radova i dr. Visoka škola za vapsitače bavi se i naučno – istraživačkim radom. Saradnja je uspostavljena sa mnogim predškolskim ustanovama u Bujanovcu, Gračanici, Vranju, Štrpcu kao i sa mnogim drugim institucijama u Srbiji. Privremeno sedište škole je u Domu kulture u Bujanovcu. Nastava se odvija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA ŠKOLA ZA VASPITAČE STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Obrazovanje vaspitača za rad u predškolskoj ustanovi
  • Obrazovanje vaspitača u domovima

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1godina)

• Specijalističke strukovne studije za pripremni predškolski program (25 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA ŠKOLA ZA VASPITAČE STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem trajanju, prođu test sklonosti i sposobnosti i polože prijemni ispit.

Na testu sklonosti i sposobnosti vrši se provera muzičkih, govornih i fizičkih sposobnosti.

Prijemni ispit obuhvata dva testa:

• Srpski jezik i književnost
  • Test opšte kulture i informisanosti
🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

BROJ MESTA - VISOKA ŠKOLA ZA VASPITAČE STRUKOVNIH STUDIJA

Obrazovanje vaspitača za rad u predškolskoj ustanovi
Obrazovanje vaspitača u domovima
UKUPNO 65 65 130