Visoka škola strukovnih studija za vaspitače – Kruševac

Telefon: 037/420-761
Website: www.vaspks.edu.rs
Email: info@vaspks.edu.rs

Škola je osnovana 1948. godine u Kuršumliji, da bi tek 25 godina kasnije počela sa školovanjem prvih vaspitača. Visoka škola strukovnih studija za vaspitače u Kruševcu i ove godine vrši upis na 3 smera osnovnih strukovnih studija. Svi studijski programi koncipirani su u skladu sa Bolonjskom deklaracijom. Nastava se odvija na dva nivoa studija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA VASPITAČE

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Vaspitač dece predškolskog uzrasta
  • Domski vaspitač
  • Vaspitač dece jaslenog uzrasta

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Pripremni predškolski program (25 mesta)

VISOKA ŠKOLA ZA VASPITAČE KRUŠEVAC - PRIJEMNI ISPIT I UPIS

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju.

Svi kandidati koji konkurišu za upis u I godinu osnovnih strukovnih studija polažu kvalifikacioni (prijemni) ispit, i to:

• test iz srpskog jezika i književnosti
  • test opšte kulture i informisanosti

Svi kandidati podležu proveri fizičkih, govornih i muzičkih sposobnosti. Ispunjenost posebnih uslova u pogledu fizičkih, govornih i muzičkih sposobnosti utvrđuje komisija na osnovu: posebnog ispita i lekarskog uverenja.

Kandidati koji ne polože ovaj test ne mogu da upišu školu.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 60.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.000 evra.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA VASPITAČE

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku školu strukovnih studija za vaspitače iz Kruševca spremili smo vam materijal za pripremu.

1. Zbirka testova
  2. Test opšte informisanosti 1 online test