Visoka škola strukovnih studija za vaspitače – Aleksinac

Telefon: 018/804-323
Website: www.vsvaspitacka.edu.rs
Email: vas.skola@medianis.net

Visoka škola za vaspitače strukovnih studija od 2007. godine nastavlja tradiciju Učiteljske škole iz Aleksinca, osnovane 1871. godine i Više škole za obrazovanje vaspitača, osnovane 1993. godine. Godine 2007. ova ustanova postaje Visoka škola za vaspitače strukovnih studija i radi u skladu sa standardima Bolonjske deklaracije, a iste godine dobija akreditaciju i dozvolu za rad od strane Ministarstva prosvete Vlade Republike Srbije.

Osnovna delatnost škole je obrazovanje vaspitača za rad u predškolskim ustanovama. Studije traju tri godine i svršeni studenti završetkom trogodišnjih studija stiču prvi stepen visokog obrazovanja. Škola je akreditovala i specijalističke studije za dramsko vaspitanje u trajanju od 2 semestra, koje su izjednačene sa drugim stepenom visokog obrazovanja (60 ESPB) u rangu diplomskih akademskih studija.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA VASPITAČE

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Strukovne studije za obrazovanje vaspitača za rad u predškolskim ustanovama

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Strukovni vaspitač – specijalista za dramsko vaspitanje
    (25 mesta)
  • Specijalsti za pripremni predškolski program (4o mesta)
  • Specijalista za muzičko vaspitanje (20 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA VASPITAČE

U prvu godinu studija mogu se upisati kandidati koji su završili srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju i ispunjavaju opšte i posebne uslove.

Kandidati koji konkurišu za upis na prvu godinu studija polažu kvalifikacioni ispit i vrše proveru govornih, muzičkih i fizičkih sposobnosti.

Kvalifikacioni (prijemni) ispit se sastoji iz:

• Test iz srpskog jezika
  • Test iz opšte kulture i informisanosti

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente na osnovnim studijama iznosi 45.000 dinara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA VASPITAČE

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku školu strukovnih studija za vaspitače iz Aleksinca spremili smo vam materijal za vežbu:

BROJ MESTA - VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA VASPITAČE

Obrazovanje vaspitača za rad u predškolskim ustanovama
UKUPNO

4 Komentara
0 Replika
1 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najnoviji najviše glasova
Maja

Da li moze neko da upise sa 30 godina visu vaspitacku ako samo ima srednju strucnu spremu i to cetvorogodisnju?

marija

Mogu li da upisem visu skolu posle dve godine pauze i sta mi sve treba

Nikola

Koliko je bodova potrebno za upis?

milica

zanima me koliko treba bodova za upis?