Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača – Pirot

Telefon: 010/345-253
Website: www.pakadem.edu.rs
Email: vspirot@open.telekom.rs

Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača u Pirotu prati tradiciju od 1920. godine. Od tada pa do sad uspešno obrazuje prosvetne radnike. Od osnivanja, škola je prvo bila učiteljska, potom škola za vaspitače, Pedagoška akademija za obrazovanje vaspitača predškolskih ustanova, Viša škola za obrazovanje vaspitača do Visoke škole strukovnih studija za obrazovanje vaspitača. Studente očekuje adekvatan prostor za izvođenje teorijske nastave: amfiteatri, ateljei, kabineti za izvođenje praktičnih vežbi. Nastava se odvija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

SMEROVI - VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Obrazovanje vaspitača dece u predškolskim ustanovama

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Specijalistički program za obrazovanje vaspitača – koordinatora za modelovanje integrisanog kurikuluma (55 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu u četvorogodišnjem trajanju.

Kandidat koji konkuriše za upis polaže prijemni ispit iz dva predmeta:

• Test iz srpskog jezika i književnosti
  • Test opšte kulture i informisanosti

Svi kandidati pre polaganja prijemnog ispita podležu proveri govornih i muzičkih sposobnosti koja je eliminatornog karaktera.

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 47.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 800 evra.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku školu strukovnih studija za obrazovanje vaspitača iz Pirota spremili smo vam primere testova za prijemni.

1. Srpski jezik i književnost
  2. Test opšte kulture i informisanosti – 1 online test
  3. Test opšte kulture i informisanosti – 2 online test

BROJ MESTA - VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA