Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača – Kikinda

Telefon: 0230/22-423
Website: www.vaspitacka.edu.rs
Email: vsov@businter.net

Nakon drugog svetskog rata 1948. godine osnovana je mešovita učiteljska škola preteča današnje Visoke škole za obrazovanje vaspitača. Škola danas teži da postane lider u stvaranju kadrova za rad u predškolskim ustanovama. Svi studijski programi koncipirani su u skladu sa Bolonjskom deklaracijom. Nastava se odvija na dva nivoa studija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA ŠKOLA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Vaspitač dece predškolskog uzrasta
  • Vaspitač za tradicionalne igre

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Strukovni vaspitač za tradicionalne igre (25 mesta)
  • Strukovni vaspitač dece predškolskog uzrasta (95 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA ŠKOLA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Kandidati polažu kvalifikacioni ispit u vidu testa na svim smerovima iz opšte kulture – informisanosti.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 48.000 dinara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA ŠKOLA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku školu strukovnih studija za obrazovanje vaspitača iz Kikinde spremili smo vam primere testova za prijemni.

1. Test iz opšte kulture i informisanosti 1 online test
  2. Test iz opšte kulture i informisanosti 2 online test
  3. Test iz opšte kulture i informisanosti 3 – 2016 online test

BROJ MESTA - VISOKA ŠKOLA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA